Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Pucér villanykapcsoló meg tud...

Pucér villanykapcsoló meg tud rázni?

Figyelt kérdés

Felújítás van az egyik szobában és le volt szerelve a villanykapcsoló műanyag külső része. Én meg sötétben tapogatózva belenyúltam. Gumipapucs volt rajtam szerencsére.

Ez veszélyes egyébként, meg tud rázni? Nem éreztem semmi furcsaságot, szóval gondolom nem ütött meg az áram (Hál'Istennek nem volt soha gondom ilyesmivel, de gondolom az ember észreveszi ha megrázza, nem???).

A szüleim alaposan leszidtak érte.



2015. aug. 1. 21:31
 1/6 avanti ragazzi válasza:
Nemlehet , hogy áramtalanítva volt a villanykapcsoló?
2015. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. Maskulonben miert kiabaltak volna velem? Az apam vegzi a felujitast. Komuves.
2015. aug. 1. 23:00
 3/6 avanti ragazzi válasza:
Akkor szerencséd volt h nem rázott meg gumipapucs ellenére szerintem meg tud rázni
2015. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már bocs, de aki úgy hagy éjszakára egy kapcsolót, hogy szét van szedve az inkább ne nyúljon a villanyhoz. Igen megrázhat. És ilyenkor nem téged kell leszidni, hanem azt az idiótát aki így ott hagyta.
2015. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
26%
Azért azt ne felejtsük el, hogy a villanykapcsoló külső borítását levéve ami műanyag (és szigetel) szintén műanyag alkatrészeket találunk, amik nem vezetik az áramot ráadásul van olyan hogy védő föld (földelés) ami azt hivatott megakadályozni, hogy olyan helyre kerüljön az áram ahova nem kellene neki, és ha ez még nem elég ma már nagyon sok helyen van firelé is ami nagyon de nagyon hamar leold szokták érintésvédelmi relének is nevezni ami a fázis és a nulla között mér hiba áramot szóval egy pillanat alatt leold ha azt veszi észre hogy valami gond van. Nem azt mondom hogy fogdosd de nem kell megijedned ami a gumi papucsot illeti az nagyon jó szigetelő szóval ha más nem fogsz meg pl ( falat vagy radiátort) akkor nem tud megrázni mert akkora feszültség nincs a konnektorban hogy átüssön a gumi papucson csak azonos potenciálra kerülsz a hálózattal.
2015. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5./ láttál már széteszelt villanykapcsolót? És áruld el,h ogy hova kötöd rajta a védőföldet?
2015. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!