Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kell a gipszeléshez időpont...

Kell a gipszeléshez időpont vagy csak menjek be a kórházba?

Figyelt kérdés

Délelőtt voltam magánban orvosnál inhuvelygyulladással.

Mivel már a krémektől az injekcioig minden volt, így be kell gipszelni.

Kaptam egy papírt, amin annyi van, hogy gipszrogzites felhelyezését kéri.

És mondta, hogy a kórházba kell bemennem, mert maganrendelesen nem tud ugye begipszelni.

Nem érem el a háziorvost sem, mi a teendőm ilyenkor.

A magándoki azt mondta, hívjam gipszelés után és majd beszéljük a kontrollvizsgalatot és a továbbiakat.

Csak úgy sétáljak be ezzel a kórházba vagy kell valami más papír/ idopont a gipszelésre?



2022. jan. 26. 12:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kell időpont. Viszont nekem csak személyesen tudtak adni. Eltörtem decemberben a karom. Mikor bementem az ügyeletre, ott helyrerakták, de gipszelni nem tudták, csak sínbe rakni. Másnap tudtam korházba menni, 1 héttel későbbi időpontot kaptam gipszelésre.
2022. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló volt, privát orvos írt beutalót, amin rajta volt a bajom és hogy gipszkezelést kér.

Annyi, hogy nekem a kezsebesz doki mondta, hogy délután lesz bent a kórházban.

Ott kivártam a sorom, kartonozóban leadtam a beutalót, amit délelőtt adott a gipszelésre, mondták, hogy szólítanak.

Gipszelőbe hívtak be, begipszeltek és mennem kellett a kezdebeszhez, ő meg irt egy papírt (azzal mentem táppénz miatt háziorvoshoz) és elmondta meddig leszek gipszben és mit nem szabad stb

Kísérőt vigyél, mert begipszelik az ujjaidat is, fel is fogják kötni a kezedet.

2022. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Amit a magánorvos adott beutaló, azzal nem kellett még háziorvoshoz menned?

Elnézést, ha értetlen vagyok, de nem vagyok otthon ebben a témában és még gipszem sem volt soha.

Nekem ezen nem az van, hogy beutaló, csak a diagnózis és hogy “kéri a gipszrogzites felhelyezését.”

Akkor sürgősségire vagy hova menjek ezzel be?

Most fáslizva van és már fel is kötötte, hogy pihentessem.

Meddig kell gipszben lenni? És nagyon rossz, mire számítsak? Ujjakat mennyire fogják gipszelni, fogni lehet majd vele?

2022. jan. 26. 12:44
 4/29 A kérdező kommentje:
És meddig voltál táppénzen? Nekem munkahely 1-2 hétnél többet nem fog engedni..
2022. jan. 26. 12:45
 5/29 anonim ***** válasza:

Nekem beutaló volt ráírva és gipszkezelést kér azt írta.

Háziorvos az majd a táppénz miatt kell. Ha gipszbe tettek, szólj is neki, akkor már tudni is fogod meddig kell majd.

De ne 1-2 hétre számíts. Én ezzel 8 hétig voltam táppénzen. A munkáltató meg kénytelen beletörődni, mivel így begipszelve te nem fogsz tudni semmit dolgozni. Ujjakat (4 ujj, hüvelyk nem) teljesen gipszbe teszik, ennek ez a lényege, hogy ne tudd mozgatni, használni. Konyekig teszik fel.

Fájni nem fáj, óvatosan is csinálják és belül puha anyaggal kötik be a kezedet.

Fogni egyáltalán nem tudsz majd.

Menj be, beadod a papírt, valoszinu meg is néz előtte egy másik doki és ha ő is úgy látja, akkor begipszelnek, max várni kell, attól függ mennyien vannak.

2022. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Kitartás!

Én második körre megyek hamarosan a másik kezemmel, meglátjuk mi lesz..

Melyik város? Én Debrecenben élek.

És neked mitől van a gyulladás? Olyan munkát végzel?

2022. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bevisznek közben, aztán kiderül mit mondanak bent. De csak nem hajtanak el így felkotott kézzel :D

Nekem nem munkahelyi ártalom, az oltás óta többféle gyulladásom is van.

A doki a gipszelésről is úgy beszélt mintha egy semmiség lenne, azt nem is mondta, hogy az ujjaimat is gipszbe fogják tenni..

Kérdeztem a táppénzről, mert már két hete azon vagyok, azt mondta majd gipszelés után kell keresni a háziorvost. Azt hittem 1-2 hétre nyugalomba helyezik és ennyi :(

2022. jan. 26. 13:04
 8/29 A kérdező kommentje:
Ja és Sopron.
2022. jan. 26. 13:04
 9/29 anonim ***** válasza:
Ez kb 2 hónap munkaképtelenség. A gipsz meddig lesz, azt orvosa válogatja, nekem egyik doki rövidebb időt mondott, a másik meg nem szedte le kontrollon, szóval..
2022. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Bemész, a portás is megmondja hova menj amúgy, de beutalóval gipszelésre nem fognak elhajtani ez biztos.

Nem egy ragtapasz kerül a kezedre, hanem gipszelni kell..

2022. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!