Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kell a gipszeléshez időpont...

Kell a gipszeléshez időpont vagy csak menjek be a kórházba?

Figyelt kérdés

Délelőtt voltam magánban orvosnál inhuvelygyulladással.

Mivel már a krémektől az injekcioig minden volt, így be kell gipszelni.

Kaptam egy papírt, amin annyi van, hogy gipszrogzites felhelyezését kéri.

És mondta, hogy a kórházba kell bemennem, mert maganrendelesen nem tud ugye begipszelni.

Nem érem el a háziorvost sem, mi a teendőm ilyenkor.

A magándoki azt mondta, hívjam gipszelés után és majd beszéljük a kontrollvizsgalatot és a továbbiakat.

Csak úgy sétáljak be ezzel a kórházba vagy kell valami más papír/ idopont a gipszelésre?



2022. jan. 26. 12:18
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Koszinom az infókat!

Hazidokit elértem, azt mondja tőle nem kell beutaló, menjek be a kórházba, ott megnéz egy orvos és ha úgy látja begipszelnek. Erre nem kell időpont.

2022. jan. 26. 13:17
 12/29 anonim ***** válasza:

Nem trauma, törés miatt szükséges neked a gipsz, viszont szakorvosi ajánlást kaptál, ami alapján bent megnézik a karodat és nagy valószínűség szerint gipszbe tesznek.

Ha csak xy szakorvosi vizsgálat lenne a papírodon, akkor kellene időpont, de a gipszelés nem ilyen, az általában nem halasztható, ínhüvelynél sem húzható napokig-hetekig.

Eü-s vagyok, láttam már pár ilyet, hogy magánorvos beutalt beteget gipszre, ezek nem időpontosak, csak ki kell várni a sort az orvosra, majd a gipszelőben.

2022. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Bemész, odaadod a papírt, utána megnéz orvos és mehetsz a gipszelőbe, gondolom az orvosod sem mondta volna, ha idopont kell, hogy menj be és begipszelik a kezed.
2022. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Így volt, ahogy írtátok, kórházi doki megvizsgált, előző leleteket megnézte,azt mondta mint a magán, hogy be kell gipszelni. Utana gipszelőhöz kísértek.
2022. jan. 28. 13:48
 15/29 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig kell gipszben lenned?

És előtte miket próbáltal ki, milyen kezeléseket?

Neked éjjel-nappal volt fásli rajta? Az sem segített?

2022. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Jól tetted! Kitartást! Sokáig kell a gipsz?
2022. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

6 hét után lesz majd gipszlevétel.

Elég sok, de azt mondta, ha előbb leveszi, van rá esély, hogy ki is újul, így ki kell bírni gipszben addig.


Nekem előtte már két hete 0-24 fásli volt igen és nem segített

2022. jan. 29. 11:42
 18/29 anonim ***** válasza:

Nekem kórházban javasoltak gipszet a jobb kezemre pénteken, de nem engedtem.

Kaptam róla egy papírt, hogy mi a probléma és hogy a beteg a gipszrogzitest elutasította..

Gondolkodom mit tegyek mert viszont nagyon faj már, privát orvos hétfőn fogad.

Milyen neked gipszben? Mennyire tudod mozgatni, használni? És nagyon fáj?

Maga a gipszelés milyen, az fáj ahogy csinaljak, hamar megvan? Utána mehetsz is haza? Táppénzre háziorvos ír ki, mikor rákerül a gipsz?

2022. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Privát orvos is dolgozik a kórházban rendelés után ám.. Max kapsz egy beutalót 20 ezerért gipszelésre🤪

Gipszet nem javasolnak csak úgy, csak ha tényleg indokolt..

2022. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Egy másik kérdésre írtam választ éppen, nem tudom az te vagy e, de leírom, ne félj a gipsztől!

Én sem akartam, igaz én nem utasítottam el, magánorvos javaslatára mentem kórházba, ahol begipszeltek.

Tok rendes gipszelő orvos volt, mindent elmondott előtte.

Azt nem tudom mindenkinek ugyanolyan gipsz kell e, nekem mind a 4 ujjam gipszelték és a kezem egészen könyékig.

Arra a kérdésedre, hogy fájni fog e maga a gipszelés teljesen nem a válasz, tok óvatosan fogjak és mozdítjak a kezedet.

Hogy milyen gipszben, hát az nem túl jó de muszáj.. Viszont! Nekem azt mondta a gipszelő hogy csökkenni fog a fájdalom a kezemben ahogy pihen a gipszben, így erre próbálok koncentrálni.

Fogni, használni egyáltalán nem tudsz majd vele, mert az egész gipszben lesz.

Nekem a nyakamba felkötötték egy kendővel, gipszelőben tanácsolták hogy ne logjon.

Nekem utána kicsit vártunk amíg száradt aztán mehettem.

Háziorvos ír ki igen, en felhívtam, hogy mi van, kérdezte meddig leszek gipszben es amikor leveszik, akkor kell felhívnom.

2022. jan. 29. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!