Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kell a gipszeléshez időpont...

Kell a gipszeléshez időpont vagy csak menjek be a kórházba?

Figyelt kérdés

Délelőtt voltam magánban orvosnál inhuvelygyulladással.

Mivel már a krémektől az injekcioig minden volt, így be kell gipszelni.

Kaptam egy papírt, amin annyi van, hogy gipszrogzites felhelyezését kéri.

És mondta, hogy a kórházba kell bemennem, mert maganrendelesen nem tud ugye begipszelni.

Nem érem el a háziorvost sem, mi a teendőm ilyenkor.

A magándoki azt mondta, hívjam gipszelés után és majd beszéljük a kontrollvizsgalatot és a továbbiakat.

Csak úgy sétáljak be ezzel a kórházba vagy kell valami más papír/ idopont a gipszelésre?



2022. jan. 26. 12:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Hova kellett menned? Én most jártam így, magánorvos kórházba küld, de nem beutaló van ráírva, csak hogy kéri a fent nevezett beteg vizsgálatát.

Gipszet nem írta rá, annyit mondott, hogy ő mást nem tud velem itt magánrendelésen csinálni, javasolja, hogy teljesen tehermentesítve legyenek a kezeim, amit csak úgy lehet elérni, ha begipszelik.

Meg fel van sorolva milyen kezeléseket kaptam már. Bal könyök és jobb csuklóm, már egy éve szenvedek tőle.

Gipszet nem szeretnék. Max 1 kezemre. De könyököt nem is nagyon gipszelnek, akkor nem tudnék mozogni sem, se dolgozni.

2022. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Vagy háziorvost kell felhívni? Hétvégén gondolom nem is néznek meg.

Közben néztem a papíron felül ott van egy számmal, hogy gipszrogzites felhelyezése.

2022. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

De, megnéznek hétvégén is!

Így pláne, hogy ott a papíron, hogy gipszbe kell tenni.

Nem tudom ez minden kórházban így van e, én ugyanígy magánorvosi javaslattal mentem be, traumatológián néztek meg. Nekem már “látszott”, hogy van valami, mikor bementem, magánorvos befáslizta és felkötötte a kezemet.

Bent a vizsgalat után kellett mennem a gipszelőbe. Nekem csak egy kezem volt gipszben és meg is ijedtem elsőre mikor közöltek hogy akkor ujjakat is gipszelik és konyekig de utólag nem bántam meg. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok ha tudok!

2022. márc. 18. 21:46
 24/29 anonim ***** válasza:

Közben orvos ismerős megnézte a papírom, holnap megyek be a kórházba.

Nekem is fásli van az egyik kezemen, a könyököm műanyag rögzítőben. De azért ez mégsem gipsz, kibirhato, levehető kicsit.

Gipszeléstől is félek, milyen lesz, mi van ha nagyon nem bírom gipszben. Egy vegtagomon sem volt meg soha gipsz

2022. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Nem kell felni tőle. A gipszelőben mindent elmondanak! Meg kerdezhetsz is. Előtte nekem sem volt gipszem, így eléggé féltem, főleg hogy ilyenkor az egész kezet begipszelik ujjakkal együtt.

Hidd el, a gipszelo orvos mindent elmond, mit hogy csinál, ha kellemetlen szólhatsz, de nagyon óvatosan csinálja.

Ennek a gyulladásnak a lényege a pihentetés, teljes nyugalom, ezért is gipszelik.

Azért írtam hogy nem bántam meg mert már 1,5 hét gipsz alatt éreztem hogy nem fáj a kezem végre.. Nekem ezt is ígérte a gipszelő, hogy 1-2 hét és nem fog így fájni, ha nem így lesz, levágja a gipszet :) Végülis ő vette le, de 6,5 hét után gyógyultan :)

2022. márc. 18. 23:33
 26/29 anonim ***** válasza:

Végig fel kell kötni? És mitől függ hány hétig kell gipszben lenni?

Nekem ezt nem mondta az orvos, csak ezt, hogy gipszbe kell tenni.

Táppénz miatt a háziorvoshoz mennem kell hogy megnézze a kezeimet vagy neki csak jelezzem telefonon hogy gipszbe kerültem? Oda nem szívesen mennék így két gipszben, örülök, ha hazahoznak. Vagy ő is meg kell nézzen kórház után?

2022. márc. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Nekem gipszelo mondta, hogy ha otthon vagyok és ülök vagy fekszem, akkor párnára tegyem fel a gipszelt kezemet. Egyébként fel kell kötni igen.

Neked is biztos kötni kell majd, főleg a könyöködet. Két kezet nem tudom hogy oldanak meg így de biztos van megoldás.

Még egy ismerősöm van, akit gipszeltek ezzel meg akiket itt olvastam és orvosa válogatja ki mennyi időre írja ki a gipszet. Állapotfüggő is biztos.

Talán az egyik karodrol előbb leveszik! Majd írd meg.

Háziorvost én felhívtam gipszelés után. Neki vizsgálni nem kell téged csak táppénzre ír majd attól függően hogy előre láthatólag meddig leszel gipszben. Levétel után is még idő, mert utána kímélni kell még.

2022. márc. 19. 00:21
 28/29 anonim ***** válasza:

Azóta egy hete vagyok gipszben. Mindkét kezemet begipszelték, így most itthon vagyok. De nekem műteni kell az egyiket, április 20-ra tett be az orvos.

Ki vagyok írva kapásból 12 hétre táppénzre.

2022. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Még gipszben vagy?
2022. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!