Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kiment a bokám egy órája....

Kiment a bokám egy órája. Tudtam vele utána sétálni, de aztán annyira fájt hogy nem bírtam ráállni. Viszont egyelőre nem dagad, nem vérzett be..?

Figyelt kérdés
Felpolcoltam, jegeltem, bekentem izomlazítóval, itt tartunk most. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire lehet ez súlyos. Nagyon fáj, nem bírok ráállni, de fura mód egyelőre nem dagad és nem lilul. Ha komoly lenne, ilyen tunetek lennének? Holnap elmegyek a dokihoz vele mindenképp, de hátha valakivel volt hasonló. Köszi

2022. febr. 3. 19:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak a sebészeten tudják megmondani, hogy csak szimpla ficam, vagy esetleg szalagszakadás, egyéb komolyabb...Mindenképpen borogasd, és ne nagyon állj rá.
2022. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Állott vizes borogatás és fel kell polcolni a lábat, aludni is úgy ajánlott, hogy a láb egy magas párnán legyen.
2022. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor azonnal felpolcoltad és jegeléssel kezelted, ami meggátolta a duzzanat megjelenését. Mivel nem tudsz ráállni, így (tapasztalataim szerint) nem kizárt a szalagsérülés. Mindenképpen menj el vele mielőbb orvoshoz.
2022. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen pontosan. Köszönöm a válaszokat, lehet még most este elmegyek vele a balesetire.
2022. febr. 3. 19:31
 5/19 anonim ***** válasza:

#4

Nem tudom, hogy most mennyire szerencsés a baleseti és órákig történő üldögélés. Már amennyiben egyáltalán beengednek. A helyedben nem erőltetném ezt, hiszen már csak ügyelet van. Inkább holnap reggel kellene ezt meglépni, amikor nem ügyelet van, hanem szakrendelés.

2022. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen, ez sajnos jogos, bár szerencsére van ismerős ott :( csupán olvastam hogy ha korán orvoshoz megy az ember, ha baj is van pl egy szuri gyorsíthatja a felépülést. Várok egyelőre, ha nem erősödik nagyon vagy duzzad meg, reggelre hagyom. Köszi
2022. febr. 3. 19:38
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

#6

Alapvetően én is az azonnali orvoshoz fordulást ajánlanám, de a COVID helyzet valamint az a tény, hogy ilyenkor már csak ügyelet van, így nem erőltetném. Van segítséged?

2022. febr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Van szerencsére:) anyukám lassan hazaér, befáslizzuk és akkor reggel röntgen szerintem, csak a szakrendelésen a doki nem túl penge, de remélem rendben lesz.
2022. febr. 3. 19:48
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

#8

Hány éves vagy? Jól sejtem, hogy iskolába jársz?

2022. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#8

Haza ért már anyukád? Miben állapodtatok meg?

2022. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!