Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valaki jártas a témában...

Valaki jártas a témában lábfej zúzodás terén?

Figyelt kérdés

Hétfőn kollégám ráment a targoncával a lábfejemre, szerencsére a munkavédelmi cipőm védett annyira, hogy megúsztam egy zúzodással..

Mai napig jegeltem a lábam meg hidegvizes fáslival fásliztam, felporcoltam, diclofenak géllel kentem meg fekete Nadálytő krémmel. Viszont a talpam közepén a baleset következtében kialakult egy vérömlényes pukli.. Nagyon lassan javul de amiatt nem tudok még fásliban sem ráállni a lábamra.. Mennyi idő mig az a talpon elmúllik? Másik kérdésem az lenne meddig jegeljem, borogassam még a lábam? Vagy már térjek át a langyos/melegvízes borogatásra? Olvastam, hogy hosszú távon nem szabad jegelni a zúzodott testrészt... Van itt valaki akinek volt lábfej zúzodása? 😊


2022. febr. 6. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Traumatológia. Lehet, hogy azért nem javul, mert meg kellene nyitni vagy repedt valamelyik apró csont. Menj be, hogy nem javul. Lecsesznek, hogy nem ilyenkor kell jönni, hanem azonnal, majd azért ellátnak. :D
2022. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ott mondták röntgen alapján, hogy zúzodásom van.. :/
2022. febr. 6. 19:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Hétfőn történt, ma vasárnap van :)
2022. febr. 6. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan csonttörések, amik nem látszanak a röntgenen, csak a CT-n. Ha továbbra is panaszok vannak, érdemes visszamenni a traumára.
2022. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2022. febr. 6. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!