Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Régen műtött testrész miért...

Régen műtött testrész miért fáj időnként ha semmilyen külső behatás nem éri?

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert emlékszik, hogy felvágták.
2022. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Frontátvonulásoknál (hidegfront, melegfront) szoktak panaszkodni legtöbbször.

Nekem is fáj a műtét helye olyankor.

Van a fantomfájdalom, akinek akkor is fáj a végtagja, akinek már nincs is, mert le kellett vágni.

2022. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert műtött. Hogy tűnne el nyom nélkül ha invazív eljárásnak vetetted alá magadat.
2022. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A második kedves válaszoló értette meg leginkább a kérdésem vonatkozását. Kb 10 éve (vagy tál már több is) műtötte idegsebész a jobb kezem mutatóujját egy baleset következtében. Hál' Istennek remek munkát végzett mert teljes értékűen tudom használni azóta is. De: ritkán előfordul, hogy minden külső behatás nélkül elkezd sajogni, fájni, legutóbb (amikor kiírtam a kérdést) pl.annyira, hogy már fájdalomcsillapítót vettem be. Aztán egy-két nap után amilyen hirtelen előjött a kellemetlen érzés, úgy el is múlik. Arra lettem volna kíváncsi -ha van rá kézzelfogható válasz- hogy miért fájnak az ilyen műtött testrészek sok embernél indőnként sok-sok év után is?
2022. márc. 7. 07:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Bármit átélsz bármilyen régen is volt arra emlékszel. A testet nem külön választva lélektől / elmétől a test is emlékszik.


A fájdalom mindig valami figyelmeztetés vészjelzése a szervezetnek valami külső vagy belső tényező/hatás következtében.


Bármilyen jó munkát is végezhetett a sebész a szervezet mindig sérül főleg akadémikus orvoslás által un. "invazív" beavatkozások alkalmával. Ezért lehet például az hogy komoly belső szervi műtétek után nyirokbetegekké válhatnak a páciensek, mert sérül a nyirokrendszer és már nem tudja úgy ellátni funkcióját mint korábban. (Mivel szikével éppen átvágták a nyirokeret vagy ki is vettek nyirokcsomókat, hogy hozzá férjenek valami más szervhez.)


Szerintem nem sok ilyen jellegű beavatkozás lehet 100 % sikeres.

Tehet ugyan olyan lesz mint korábban volt és semmi panasz nem jelentkezik később sem. Legalábbis testi tünet. Mert tegyük fel valaki komolyabb balesetet szenved autóval ő utána nem fog tudni ugyan úgy vissza ülni mint korábban. Habár testileg teljesen felépült. Persze lehet kivétel pl. autóversenyző és az élete a vezetés, de nyilván itt nem erre céloztam.

2022. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!