Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon rossz lesz a gipszelés?

Nagyon rossz lesz a gipszelés?

Figyelt kérdés

Beutaltak a kórházba, be kell gipszelni a lábamat. Sportorvos maszek gipszelő orvost hívott fel nekem a kórházban, elvileg bevisznek, megvizsgál orvos és begipszelnek.

De nem volt még soha gipszem és nagyon félek tőle.

Rá lehet állni utána vagy feküdni kell?

Nagyon kellemetlen a gipsz?

Tehermentesítés miatt kapom, elvileg így tudok a leggyorsabban regenerálódni.

Meddig kell kb gipszben lenni ilyenkor?

Háziorvost felhívtam, de azt mondta, hogy mindent a kórházban fognak eldönteni, ha begipszelnek, akkor hívjam és kiír.


2022. ápr. 1. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is mi miatt kell gipszelni?
2022. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Ha nincs sérülésed, milyen gipszet kapsz? fekvő, járó?
2022. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Achillesem meg csonthártya gyulladt, egy ideje szenvedek már vele. Másik lábam is, de az nem ennyire. Ezért utalt be az orvos, teljesen tehermentesíteni kell, hogy ne mozogjon.. Rájött mondjuk erre egy sérülés is, tegnap a szalagom húzódott.
2022. ápr. 1. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Fekvőgipsz lesz pár hétre. Férjem focizik, neki volt ilyen gyulladás, neki mindkét lábát ilyen műanyag gipszbe rakták és feküdni kellett meg polcolni. Pár napig ő úgy emlékszem bent is volt a kórházban miután gipszbe tették. De azt tudom nem állhatott rá. Nem emlékszem hány hét volt, talán 3. De lement a gyulladás és utána pár hétre már meccsen volt. Ő se akarta a gipszet, de aztan megszokta, muszáj volt.
2022. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!