Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes műkart csináltatni?

Érdemes műkart csináltatni?

Figyelt kérdés
Bal karomat amputálták könyék felett. Érdemes lenne műkézzel próbálkozni? Vagy inkább a csonk használattal jobban járok?

2022. máj. 9. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg.
2022. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz olyan helyen, pl rehabilitációs intézet vagy fórum, ahol több gyakorlattal bíró ember van.


Meg az sem mindegy hogy mire lenne lehetőséged.

2022. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira jó implantátumok léteznek ma már, hogy szerintem nyugodtan megprobalhatod. Nem tudom, TB fizeti e neked, vagy magánúton kell, valószínűleg nem túl olcsó, de már biztosan utánaneztel.
2022. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen érdemes először a protézissel próbálkozni. És a kezdeti nehézségek ellenére nem feladni!

Pl. A myoelectromossal, amit a tb tudomásom szerint támogat, tudnál fogni, tartani, emelni.

Szabad megtudnom, hogy milyen testalkatú, nő vagy férfi vagy?

2022. máj. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Rokonomat mindkét levágták térd alatt. Műlábai vannak ott, de tud járni sőt speciális autót is vezet.
2022. máj. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 5. hozzászóló.

Azért a lábat nemigazán lehet a karral egy lapon említeni...

Nehézkes lenne műlábak nélkül menni. ;-)

2022. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lacusru ***** válasza:
100%

Gyanús, hogy nem tölteném az időt a folyamattal. Kényelmetlenebbnek tűnik, mint amennyi haszna lehet.

Persze vannak bionikus csoda protézisek, azok sem túl sok mindenre jók, és persze nem mindenkinek tudnak olyat csinálni. Ha balesetes vagy, sokkal kisebb az esély, hogy igazán használható legyen.


Hölgyek esetében más a helyzet, általában ők szerintem könnyebben vállalkoznak egy kozmetikai kar készíttetésére, esztétikai okokból.

Igazából ugyan úgy messziről látszik, hogy mi a szitu, csak pluszban cipelhetik a több kilós protit.


Véleményem szerint fogadd el, hogy ez van és nem foglalkozz vele ki mit gondol. Próbáld használni amire tudod, gesztikulálj vele bátran 😉 és ne zavarjanak a kíváncsi tekintetek!

2022. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mire jutottäl vegül kerdezö?
2023. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mészáros Csaba () ***** válasza:
Mindenképp!
2023. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!