Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez tényleg 8 hét gipsz?

Ez tényleg 8 hét gipsz?

Figyelt kérdés

Eltört mindkét lábam. Sarok csont mindkettő, bal sípcsont, bal boka, jobb lábfej.

Mentő hozott be, műtőbe vittek, következő kép, hogy arra ébredtem, hogy mindkét lábam gipszben.

Rá nem állhatok egyáltalán, ma az egyik ápoló azt mondta 8 hétig mindkét lábam gipszben lesz, arra készüljek, hogy végig fekvőgipsz lesz.

Orvos még nem jött.

Létezik, hogy ilyen hosszú ideig valakit fekvőgipszbe tesznek?

Végig feküdni kell így felpolcolva?

Azt sem mondta mikor mehetek haza. És hogyan.. tolószékben?

Emeleten lakom lift nélkül.

Háziorvost ma hívta a párom táppénz miatt és azt mondta menjek be, ha kiengednek. De fekvőgipszben hogy? Vagy neki is meg kell néznie?

Járógipszet biztos nem kapok?

Ha valakinek volt már ilyen, írjon mi volt.


2022. máj. 19. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Motorbalesetben törtem mindkét lábam. Nekem más törések voltak, így nem tudom a 8 hét reális e.

Nekem 6 hétig volt mindkét lábam fekvőgipszben.

Azt hiszem két labnal nem adnak járót.

Én 1 hétig voltam kórházban. Úgy engedtek el mikor lement a duzzanat a lábaimról és körkörös gipszekbe tettek.

Mentő vitt haza és emeletre is felvittek, mivel lábra nem tudsz állni.

Kapsz tolószéket, de abba is segítséggel tudsz beülni majd.

Háziorvost én csak felhívtam és kiírt, barátnőm bement a papírért. Tudtuk meddig leszek gipszben, ezt kérdezte a háziorvos. Gipszlevétel után sem fogsz rögtön szaladni, nekem még volt utána a labaimon műanyag rögzítő, mint egy csizma kb és óvatosan lehetett terhelni. Úgy képzeld el, mint a gipsz, csak ez egy műanyag csizma szeruseg és le tudod csatolni. Először járokeret, majd mankó még hetekig..

Jobbulást!

2022. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Létezik, plusz a rehab. idő, míg teljesen rendbejön, ahogy #1 előttem leírta.
2022. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobbulast. Elarulnad mi tortent? Mivel lehet igy eltorni a labad?
2022. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!