Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy karcolástól nem lehet...

Egy karcolástól nem lehet baj,igaz?

Figyelt kérdés

Szomszéd kutyájával játszottam,es hirtelen fordult meg.Es a fogával végig karcolta a vádlim.Nem harapott,csak a játék hevében történt.

Csak karcolás,egy elég nagy piros csík maradt meg ami ég.


2022. máj. 21. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
A biztonság kedvéért lefotóznám a kutya oltási könyvét, h veszettségre be van-e oltva. Ha véletlenül nincs, akkor javasolt az orvos felkeresése és Téged fognak oltani. Engem egy macska karmolt meg és kaptam veszetség elleni oltást. Ha oltott a kutya, akkor nem lehet baj, de ha mégis nem javul a seb, akkor az orvosnak tudod mutatni, hogy milyen oltásai vannak az ebnek és az informació lesz neki.
2022. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Fertőtleníteni kellene, ill. tetanusz elleni emlékeztető oltást kapnod, ha nem kaptál az elmúlt években. Keresd háziorvosod. Ha az ebnek nem tisztázott veszettség elleni oltottsága vagy nincs oltva, keresd fel a népegészségügyet is.
2022. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Lehet-e baj? Lehet. Ha a kutya veszett volt, akkor meghalsz. A veszettség halálozása emberben 100%. Más baj is lehet, de gondolom ez után már nem számít.
2022. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Veszettseg evek ota nincs Magyarorszagon, ettol nem kell felni.

A tetanusz se fenyeget, anaerob kornyezetben (oxigenmentes) tud szaporodni, tehat leginkabb szúrt sebben. Ha elesel es lesz egy horzsolasod, azzal se szaladsz tetanuszert... na ezzel se kell. Kutyaim vannak miota elek kb., volt mar karmolas, fognyom, meg melyebb harapas is, es elek.

2022. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha veszett lenne a kutya nem igen tudott volna a kérdezővel játszani.


Semmi bajod nem lesz.

2022. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Állati harapás esetén a tetanusz adása evidencia, ahogy tiszázatlan veszettség elleni oltottsági státusz esetén a veszettség elleni oltás is. Magyarországon hosszú évek óta éppen emiatt nem hunyt el senki veszettségben. A tetanusz adása kutyaharapás esetén alapvetés (sérülés nélkül is kéne minden felnőttnek 10 évente ismétlő, csak a legtöbben erről nem tudnak). A #5 attól, hogy hosszú ideje tart állatokat, még nem lesz szakértője az általuk terjesztett betegségeknek (sem) és kifejezetten veszélyes, hogy azt hiszi ért hozzá Az, hogy neki nem lett baja a harapástól nem jelenti, hogy másnak sem lehet. Én pl. még soha életemben nem voltam influenzás, mégsem tagadom, hogy évente ezrek halnak meg Magyarország influenzában. Mindenesetre mi itt nem tudjuk megítélni a seb jellegét/mélységét, lásson orvos és ez alapján ő döntsön a fentiekről.
2022. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!