Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott a kutyám.Elutasíto...

Megharapott a kutyám.Elutasítottam a gipszet, baromi ciki volt, hülyének néztek miatta. Milyen lett volna amit a doktor mondott?

Figyelt kérdés

Megharapott a csuklómon a kutyám,tegnapelőtt délután. Én tehetek róla, hülye voltam, mert csöpögtettem a fülébe épp és nagyon fáj neki.

10 körül este már összeforrt a harapás, ami elég kicsi volt mert egy öleb, de nagyon bedagadt és fájt, belement valami baktérium a seben keresztül a bőröm alá és nem volt otthon betadin csak más kevesbé hatásos sebkrém.

Bementem a patikába betadinért, ott azt mondták menjek az ügyeletre szerintük inkább már.

Egy fiatal srác volt az orvos, megműtöttek éjjel 3kor, akkor kerültem sorra. Utána kis kivezető csöveket raktak a sebekbe és befáslizták nagyon vastagon. Mondta az orvos, hogy menjek a gipszelőbe mert palmáris gipszsínt kapok, de ettől frászt kaptam meg már a nagy fáslitól is mert vártak egy munkámon és azt a kezemet harapta meg amelyikkel dolgozom.


Elutasítottam a gipszet, de két orvos is megkérdezte egymás után, hogy biztos vagyok- e benne és úgy néztek rám mint egy hülyére.

A leletbevékezetekkel külön neírták ezt , hogy elutasítottam, mintha valami fatális bolondság lenne részemről.

Én meg nem értettem egy kiskutya harapásnál mért gipszelnek.

Azóta ezen agyalok, hogy mi az a palmáris gipszsín és hogy tényleg fontos lett volna-e.

A neten nem találtam erre adatot meg képet se. Soha nem volt még semmim gipszelve. Viszont kivsit meg van puffadva a kezem és holnap kellene mennem kötést cserélni, ott majd olvassák, hogy elutasítottam...



2022. jún. 23. 11:56
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocs a hibákért, azzal a kezemmel is írok... * a leletbe felkiáltójelekkel külön beírták


* kicsit


Na, meg még hülyeséget is írtam... nem ékezet, felkiáltójel😅

2022. jún. 23. 12:01
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Azért írták bele, hogy ha később rosszul gyógyul, akkor ne pattogj, hogy ők cseszték el, mert nem, te utasítottad el az ajánlott kezelést.

Nem kellemes a gipsz (bár te a leírásból ítélve egy rögzítőt kaptál volna, nem klasszikus gipszet), de nem viccből adják. Inkább az a pár hét macera (nem sokkal durvább, mint hetekig vastagon fáslizgazni), mint hogy valami elmozduljon, rosszul forrjon össze és akár egész életedben fájjon, érzékeny legyen pl frontokra. Sokszor ezeket csak úgy lehet rendbe hozni, ha eltörik a csontot és műtéti úton teszik helyre.

2022. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csonttal minden rendben, csak a bőrömet harapta át meg a húsomat. Ezért nem értem...

Vállalkozó vagyok, nem alkalmazott, hogy tappénzre tudjak menni meg a főnöknek "hatásos" legyen a látvány. Ha begipszelték volna, a kuncsaftom megijed tőle hogy így is dolgozom.

2022. jún. 23. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hazudok, nettó segghülye vagy, egy kis sebet hagytál elfertőződni, majd most műtét után duplázol, és megint nem hagyod meggyógyulni a sebet normálisan. Biztos jól fog elsülni, először is milyen jól működött a te megoldásod...
2022. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én beírtam a keresőbe, hogy palmáris gipszsín és egy csomó találat kijött, rengeteg kép is.

[link]

2022. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy tehermentesítő, szerintem tépőzáras és levehető, nem tudom ezzel mi a bajod.
2022. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha gipszet akartak rád adni, akkor biztosan ínat is varrtak a csuklódon. Nagy hiba volt elutasítani... Csak sima bőröltések miatt nem akarják begipszelni a kezed.
2022. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, viszont két három kis kivezetőcsövet raktak a sebekbe.
2022. jún. 24. 09:46
 9/9 anonim ***** válasza:
De ez csak egy tenyéri részen lévő sín, ez nem az a tipikus körgipsz. Így nem lesz jobb neked, de te tudod.
2022. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!