Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Németországban mire van...

Németországban mire van szükségem, hogy ingyenes orvosi ellátást kapjak?

Figyelt kérdés
Igencsak sérv gyanúja áll fenn nálam, itt dolgozom körülbelül egy hónapja, tajkártyám az van.Több tanácsot is meghallgatnék, hogy mi ennek a menete, a nyelvet nem nagyon beszélem, angolul szoktam megérttetni magam.

2021. dec. 28. 18:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Taj kartya? Mármint a magyar biztosítási kartya? Kint azzalcsak sürgősségi ellátásra vagy jogosult. Nemet egészségügyi biztosítás kell
2021. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ilyen nemzetközi kártya, ne haragudjatok nem vagyok túl jártas az ilyesmikben (hálaistennek) :S
2021. dec. 28. 18:08
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Úgy tudom, hogy a taj kártyának ott nincs nagy jelentősége. Ha van európai egészségügyi kártyád, akkor ellátnak a sürgős esetekben. Viszont ott nem igazán működik az "ingyenes" kórházi ellátás. Komoly összegeket kell fizetni, például egy fogorvosnak is.
2021. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
35%

Ki kéne váltani az Európai Egészségbiztosítási Kártyát, csak azt nem tudom hogy ezt online is meg tudod-e tenni, vagy csak személyesen.

Anélkül el sem indulok külföldre.

2021. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%

Tehát EU-s egészségbiztosítási kártyát itthon kiváltottad??


De ha kint dolgozol, akkor tkp. illegálisan csinálod? Tehát nem vagy bejelentve??? Mert ha be lennél jelentve, akkor lenne kinti egészségbiztosításod....

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy ha kiderül ez az egész, akkor az EU-kártya alapján ellátnak... Mármint el fognak látni, de lehet, hogy rádterhelik az árát... Sürgősségi ellátást biztosan fogsz kapni.

2021. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Fizetsz kint egeszsegbiztositast?
2021. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

folytatom az 5-ös kommentemet:


Ilyened van, kérdező?


[link]

2021. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen amúgy, ilyen Európai kártyám van, a sérv akkor nem számit súlyosnak?
2021. dec. 28. 18:16
 9/26 anonim ***** válasza:
37%

Hát azért a sérv nem egy hirtelen vakbélgyjlladáshoz hasonlítható...


Tehát ezek szerint feketén dolgozol kint...

2021. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ilyen kártyyám van igen és nem amúgy nem feketén dolgozom csak nem vagyok képben, hogy mire is van szükség először erre gondoltam, hogy ez elég.
2021. dec. 28. 18:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!