Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A kezfejemen a gyűrűsujjam...

A kezfejemen a gyűrűsujjam bütyke nincs a helyén 1-1,5centit hátrább van csúszva mi történhetett?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap folyamán idegesegémből kifolyólag beleütöttem egyet a falba, vagyis a szélébe ezért is találtam el rosszul, igazából a gyűrűsujjam és a kisujjamra helyeződött az ütés, viszont akkor még nem nagyon figyeltem fel arra hogy a gyűrűsujjam bütyke valamiért nincs a helyén. Viszont csak néhány tartásnál fáj, és néha azt érzem mintha lenne ott valami a bőr alatt. Nem tudom mi lehet ez, nem tudom mit kéne vele csinálni, nincs elszíneződve viszont tegnap kicsit be volt dagadt. Mennyire lehet ez súlyos?

2022. jún. 27. 01:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy tudok vele mindent ugyan úgy csinálni, mint eddig.
2022. jún. 27. 01:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miért nem fáj, dagad, de rohadtul nincs rendben, ha cm-eket elmozdult. Holnap traumatológia, vagy ortopédia, és a röntgen után az orvos megmondja, hogy mit tesz vele, mert fog, magától nem jön helyre.
2022. jún. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez annyira lehet súlyos, hogy így látatlanban megmondom, hogy el van törve. Holnap irány trauma. Meg kell tűzni.
2022. jún. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Időponthoz kell traumatologiara igaz?
2022. jún. 27. 02:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell. Nem mindegy, hogy hova mennél, de a traumatológia alapvetően a sürgősségi szakellátó, tehát az akut problémák elsőbbséget élveznek, sorban állásra készülj.
2022. jún. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Leválhatott egy csontdarab. Ujjad nem lett rövidebb?
2022. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem lett csak ahogy ökölbe teszem a kezem láthatóan kisebb lett ott a butyok rész
2022. jún. 27. 11:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem leválhatott egy csontdarab, de menj orvoshoz vele, addig meg rögzítsd valahogyan.
2022. jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezzel mit tudnak csinálni?
2022. jún. 27. 12:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos hogy eltört a kézközépcsontod. Tipikus "box" sérülés az V. ujj kézközépcsont fejecs alatti törése és elbillenése, csak nálad ez a IV. ujjon történt. Valószínűleg meg is kell műteni. Máskor ilyet ne csinálj.
2022. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!