Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megsérült a kezem egy ütés...

Imiazmiaz kérdése:

Megsérült a kezem egy ütés által amikor ökölbe szorított kézzel majdnem hogy teljes erőbedobással belevertem a falba és csattant is rendesen, és nem tudom hogy mi történhetett a kezemmel hogy eltört e vagy csak kiugrott a csont a helyéről?

Figyelt kérdés

Lejárt a tb beteg támogatásom is most hogy jelenleg nincs munkám és azt mondják hogy ha így elmegyek az orvoshoz rengeteget kellesz fizetnem a röntgenért stb.


Amikor belevertem a falba a csont rögtön kiugrott vagy eltört és elcsúszott a helyéről. Töltök fel képet. Tudnátok segíteni megállapítani hogy ez törés vagy csak elcsúszott a helyéről? Nem merem magamnak megpróbálni helyre rakni mert valószínű hogy több kárt is okozhatnak benne..


Képek:

[link]


2022. márc. 17. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hu hallod ez nagyon nem néz ki jól. Mindenképp orvosi ellátást igényel. Lehetetlen megmondani képről, hogy pontosan mi baja, tehát hogy törött-e, vagy “csak” ficamodott. Sőt mi több, ezt még egy orvos sem tudná megmondani ránézésre biztosan. Ki kell vizsgálni, vagy röntgen vagy CT/MR. Ha te magadnak nem mered visszatenni (nagyon helyesen), de orvoshoz se akarsz menni akkor mi a terv egyébként?
2022. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Orvos!

Maradandó károsodás vagy orvosi költségek? Melyik a jobb szerinted?

Egyébként a kézfejeden az egy duzzanat vagy egy csont kitüremkedés?

Amúgy meg ha csattant is rendesen akár szalagok is szakadhattak. Ez pedig nem poén..

2022. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják itthon hogy menjek el dolgozni hogy legyek bejelentve. Legalább pár napra. Már 4 napja ilyen a kezem és én nem tudom, hogy mit csináljak azt mondják így egy röntgen is rengeteg pénzbe kerül de ha utólag mennék el dolgozni miután kezelték és belennék jelentve akkor is kellene fizetni a kezelést?
2022. márc. 17. 14:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Az nem duzzanat mert ütés után rögtön kint volt a csont. Nyomásra ott érzem a csontot..csak később dagadt fel.
2022. márc. 17. 14:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Logikusan, ha a kezelés után mész el dolgozni akkor neked kell fizetni a kezelést.

Egyáltalán, hogy tudsz elmenni így dolgozni? Megkezdenéd a munkát 8kor és 9kor szólsz?

Első kérdés, hogy munkahelyi baleset?

Az nem lehet, mert az orvos látni fogja egyből, hogy ez nem friss. Másrészt már azonnal menj el, mert minél tovább vársz annál hatalmasabb kín lesz ha vissza kell mozdítani, vagy ha tört és rosszul kezd el összeforrni akkor meg újból törni kell.

2022. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó ég...Már azonnal orvos akkor, ha az csont.
2022. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azóta eltelt pár nap most ilyen:

[link]

2022. márc. 17. 14:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem jobb a helyzet. De ha nyomorék szeretnél lenni, akkor hajrá. Ülj még egy pár napot otthon
2022. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez már ödémás is. Ezt orvosi kezelés nélkül nem úszod meg, egyébként a sürgősségi ellátásért nem kell fizetni, mond, hogy ráestél.
2022. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3 hete tört el a csuklóm darabosan, ilyen volt. Nem fáj rettenetesen?
2022. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!