Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Családunk 62 éves férfitagjána...

Családunk 62 éves férfitagjának combnyaktörése lett 2 hete, de még mindig nem műtötték meg. A gyógyulási esélyei így napról-napra csökkennek vajon?

Figyelt kérdés
Egymás után(1 hónapon belül) kapott 2 agylágyulást és a 2. alkalommal a kórházban való elesés következtében eltört a combnyaka, amit a gyógytornász napokkal később vett észre. Eleve legyengült állapotban volt, mert már régóta csak minimálisan mozgott, rengeteget fogyott, mert minimálisan is evett és a kórházban azt mondják, addig nem merik műteni, míg fel nem erősödik. De mitől tud felerősödni? Csak naponta kap egy kis infúziót, enni továbbra sem nagyon eszik. Van egyáltalán esélye felépülni?

2022. aug. 7. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Hogy került ilyen katasztrófalis állapotba 62 évesen!?????
2022. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyám is kórházban esett el és lett combnyaktörése. Gondolom, valamilyen szinten a rokonod lábát rögzítették a műtétig. Nem tudják mindig és mindjárt megoperálni, nálunk pl. a véralvadás gátló szintjét nézték minden nap, és attól tették függővé az operáció napját. Meg fogják operálni, de hogy felépül-e..?
2022. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a combnyaktörés a legkisebb problémája, azt később is rendbe lehet tenni. Nyilván nincs altatható állapotban, megölni meg nem akarják.

Az infúzió nyilván nem kicsi, ha lehet, majd áttérnek a normál táplálásra. Hogy van -e esélye, azt az orvosoktól kellene megkérdezni, semmi nem derült ki róla, hogy miért nem evett, mozgott, van -e ennek oka, valami alapbetegség.

2022. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

13 éves kora óta dolgozott, bedolgozott 43 éve van.

Aztán jött egy stroke, ami látszólag nem volt a legsúlyosabb, de onnantól kezdve folyamatosan táppénzen volt, nem tudta már ellátni azokat a feladatait se a munkahelyén, se otthon a családi házban, amiket előtte, panaszkodni nem panaszkodott, de depressziós lett és nem tűnt úgy, mint aki fel akar épülni. A szűk családjával is csak kötekedett, nyilván kiterjesztette rájuk a tehetetlenségéből adódó haragját.

Ezek az előzmények.

Pár napja mentem be látogatni, hát a mellette fekvő 80 éves bácsi fiatalabbnak tűnt. Mindenki mellett ott lógott a vizeletes zacskó, az övé tök sötét volt, úgyhogy szerintem nem kap elég folyadékot sem(akkor sem volt bekötve infúzió). Pelenkázzák, mert ugye mozgásképtelen jelenleg, sőt eléggé korlátozott mozgása volt már akkor is, amikor bekerült, ezért sem értem, miért nem húzták fel az ágyrácsot rögtön, emiatt esett le az ágyról első éjszaka. Nem tudni, már akkor eltört-e neki a csontja, de 2 napra rá úgy gondolta sétál egyet és természetesen azonnal elesett. Először egyébként azt mondták, a csípője tört el és csípőprotézis kell neki(ez ilyen könnyen összekeverhető?).

Anyám élettársáról van szó egyébként, nem vérrokonom, de eléggé mellbevágó volt a látványa és ez a nemtörődömség, ami a kórházban tapasztalható, felháborított.

Anyám például a múltkori délután fél 5-ös látogatáskor az élettársa mellkasán találta az ebédtálcát úgy, hogy max. egy kis levest ehetett, azt sem magától persze. Ebéd óta senki nem vette le! Milyen dolog ez? A nővérpult pont a nyitott szobaajtóval szemben van.

Mondtam anyámnak, ha az én páromról lenne szó, inkább hazavinném, felerősíteném a műtétig saját magam, ott úgysem csinálnak látszólag semmit.

2022. aug. 8. 05:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ez a probléma sajnos hamarabb megoldódott, mint gondoltam. Már el is temettük. :(
2022. aug. 25. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem! 😥
2022. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves tőled!
2022. aug. 25. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!