Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Iszonyatosan begyulladt labujj?

Iszonyatosan begyulladt labujj?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap begyulladt a nagylabujjam, ejszaka mar annyira fajt hogy lerakni se birtam beborogattam, mostanra viszont mar ket oraja aztatom hideg vizben mert iszonyuan faj es luktet.

Tegnap ota folyamatosan fujtam sebkezelovel, de akkora lett hogy mar mozgatni se birom, raallni egyaltalan:(


Mit vegyek a patikaba? Tetrant?


Koszi


2022. aug. 8. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sebészeten kivágjám
2022. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos! Én is ugyanígy voltam egyszer. Kaptam tetanuszt. és valami krémet amivel be kellett kennem és egy fél napra egy darab nejlonnal bekötnöm.


Előző este fürdésnél látszott egy halvány bordó csík a lábujjamtól a térdhajlatomig.

2022. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb menj el sebészetre!
2022. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
most hogy van a lábad? jobb lett? amugy mitől gyulladt be igy?
2022. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tegnap este is meg tiszta gennyes gyulladas volt, meg el volt mar vorosodve, vettem az ugyeletes patikaba tetrant, meg parakotest tettem ra ejszakara, es lehuzta :)

Pedig mara mar raszantam magam ha nem valtozik akkor be kell menjek megnyittatni..


A koromagyam begyulladt es ahogy kitisztitottam a kenocs elott, egy nagyobb bor/korom reszt vaghattam ki, ami begyulladhatott - az en meglatasom szerint..

2022. aug. 10. 10:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írod: dunsztkötés. Kenőcs ne nem is kell. Vizes vattát az ujjra teszel (jó vizeset).

A nejlulónzacskó zárt végét rácsippentted ( háromszög végére gondolojk) a kéz- vagy a lábujj végére (vmivel rőzíted). Màsnapra jobb, mint újkorában. (Ügyeletes dokik tanácsa.)


Nekem 24/24-ben így volt, napokig-hetekig (plusz antibiotikum! tetenusz!). De az nem házi köröm-műtét volt 😂😂


Az elv pedig az, hogy a víz kiszívja a gennyet a ķörnyező sejtekből, szövetekből.

2022. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
örülök h jobb, azért kérdeztem mert ez velem is előfordul néha...neked soszor van ilyen? a körmöd neked is ives alapból?
2022. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, nagyon ritkan fordul velem elo, szerintem 8 eve volt utoljara de az is akkor mikor anyam neki esett..

azota mindig odafigyeltem, hogy szepen vagjam, pedizzem, de most ugy estem neki mint anyam akkoriban 😅

2022. aug. 11. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!