Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Achilles ín részleges szakadás...

Achilles ín részleges szakadása után lesz még teljes a lábam?

Figyelt kérdés
45 éves vagyok, futás közben részlegesen szakadt. Vissza kellett tűzni, most 6-8hétig gipszben lwsz, utána lehet rehabilitálódni. Valakinek van vele tapasztalata? Teljesen le kell mondanom a sportról, vagy van esélyem rá? Túrázás, biciklizés, esetleg bokarögzítővel?

2022. aug. 18. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az simán gyógyúl.

Nekem anno 18 éves koromban(25 éve volt) elszakadt a combizmom teljesen,

Kifordult a térdem és az egész in leszakadt a téredm felett, még a térdkalácsomból is törtek ki darabkák.

Megmütötték, kb fél évig vergődtem vele, gyógytorna stb... de helyre jött, igaz én nem sportolok de majdnem olyan mint volt.

Ehez képest egy részleges szakadás ami gyakorlatilag annyi gondolom hogy berepedt az in, az tuti sokkal jobban gyógyul

Ha jó az orvos, és főként jó a gyógytornász szerintem simán helyre jön

2022. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lekerül a gipsz, szorgalmasan csináld a gyógytornát, amit előírnak és akkor jó esélkyel rendbejössz. Sportolni is tudsz.
2022. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elszakadt. Egy kis darabka tartotta oda, ugyhogy szakadt. :) nagyon reménykedem😁
2022. aug. 18. 16:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rezidens orvos vagyok, ha gondolod mutasd meg, ill a zárót is! Nemlesz gond, teljesen jó lesz, gyógytornász utasításait tartsd be!
2022. aug. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Annyian mondták hogy felejtsek el minden sportot, soha többet nem lesz olyan mint volt.
2022. aug. 21. 05:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!

7 hónapja műtöttek külső bokatöréssel, részleges szalagszakadás is volt

Az achilles-ínemnél érdekes módon meg maradt a merevség és és érzékenység a 8 hetes gipsz miatt, de ma már tudok futni, napról-napra erősebb

Tudom ez nem olyan probléma, amely neked van, de remélem biztató választ tudtam adni

Jobbulást kívánok!

2022. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊😊😊
2022. szept. 2. 13:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!