Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha csak vízzel borotválkozok...

Ha csak vízzel borotválkozok lesz bajom tőle hosszútávon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokan borotvahabbal borotválkoznak de én csak be szoktam vizezni, nedvesíteni az adott felületet, az arcomat és így szoktam borotválkozni. Ez baj? Hosszútávon lesz valamilyen következménye? Előre is köszönöm.

2022. aug. 23. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Nem hiszem hogy a bőrnek hosszú távon jót tesz, hogy "nyuzza" a borotva. A bőr alatti kötőszövet meglazulhat.


Valami alternatívat keress ha nem jó a hab, hogy könnyedén csússzon rajta a borotva.

2022. aug. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
60%
Én ezt teszem kb. 20 éve, olykor szappannal segítem a borotvalkozast. Semmi hátrányok nincs belőle.
2022. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Barátom így borotválkozik vagy 25 éve, semmi baja.
2022. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szappanos vízzel borotválkozom, eddig káros következményt nem tapasztaltam. Igaz nekem nem erős az arcszőrzetem, és csak hetente egyszer borotválkozom nagyjából.
2022. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha neked így jó tehát nem tapasztalsz irritációt akkor csináld. Amúgy sincs semmi tápláló a borotvahabokban, csak nézd meg az összetevőket. Csak arra jó hogy csússzon a borotva.
2022. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem irritálódik a bőröm tőle, nem gyullad be, semmi bajom nincs belőle. Akkor valószínűleg hosszútávon se lesz?
2022. aug. 23. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, úgy csináld ahogy neked beválik. Ne foglalkozz a reklámokkal. Mondom a borotvahab csak arra jó hogy jól csússzon a borotva. Semmi másra. Régen mikor még nem volt hab/gél akkor szappant használtak.

Viszont nem árt ha arcszeszt vagy valami ápolót használsz utána.

2022. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!