Aranyerem lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap este a vécére mentem és lehet hogy az erőlködéstől de nagy mennyiségű vér volt a papírtőrlőn. csak fokozatosan múlt el a vérzés. 5 percig vérzett csak. Nagyon bepánikoltam. Reggel nagyon nem mertem nagy vécézni de muszáj volt. De szerencsére nem volt vérzés. Tiszta volt a székletem. Csak picit fájt mikor vécéztem. Néha elkezd fél másodpercig fájni mikor állok vagy megyek. De üléskor semmikor se fáj. Elmenjek orvoshoz vagy egy kenőcs elég lesz? ( régen volt ilyesmi de csak pöttyös volt a wc papír)

2022. aug. 26. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, menj el orvoshoz! Nem csak aranyér okozhat ilyesmit.
2022. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
99,9% hogy aranyér/végbél berepedés, főleg ha fiatal vagy (50 alatt). Teljesen ártalmatlan dolog, de azért menj el dokihoz, megnézi, ad rá kenőcsöt/kúpot, ellát tanácsokkal. Legközelebb meg tudni fogod hogy mihez nyúlj ;)
2022. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, még annyit, hogy miért fontos elmenni dokihoz, saját sztorim:


Ugyanez volt mint neked, kenegettem aranyérkenőccsel, de az istenért nem múlt el, már 3 hete vérzett, fájt, és nekem is csak vécézésnél, de megőrültem tőle. Elmentem dokihoz, és ő megállapította, hogy berepedt a végbelem (sok erőlködés, kemény széklet, ülő munka, mind-mind okozhat aranyeret és repedést is).


Na, és az aranyérre használt kenőcs a végbélrepedésre kontraproduktív. Tehát amit aranyérre használsz, az a végbélrepedést súlyosbítja (az aranyérkenőcs szűkítő hatású, és az a repedésre pont, hogy rossz, ott lazítani kell).


Úgy, hogy kaptam olyan kúpot ami repedésre van (izomlazító, hidratáló), 3-4 nap alatt rendbe jött.


Tehát laikusként nagyon de nagyon nehéz megállapítani, hogy melyik van. A dokitól meg ne félj, te leszel azon a héten a 35. ember aki ilyesmivel megy hozzá...

2022. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!