És most? (Lent)

Figyelt kérdés
Nyaralás közben eltört a metacarpusom (kézfejemben egy csont). Ahol nyaraltunk, elmentünk ügyeletre, de ott azt mondták hogy a legközelebbi kórház sürgösségi abmulanciájára menjünk. Megröngeneztek, azt mondta az orvos, hogy nem látja tisztán, de azért tett fel sínt. Haza jöttünk két nap múlva, megröngeneztek, azt mondta az orvos hogy csúnyán eltört. Begipszelték (mondjuk azt inkább ne is firtassuk, milyen trehányan). A gipszem a harmadik hét végére megrepedt, annak ellenére, hogy próbáltam rá nagyon vigyázni. Elmentünk oda, ahol a gipszem csinálták, hogy megrepedt és legyenek kedvesek kicserélni, mert így nem ér semmit. Megröngeneztek, és azt mondta az orvos hogy még nincs összeforrva a csontom. A nővér odahívott egy asztalhoz, és rátett egy sebtapasz kaliberű fehér szalagot (még 4 hétig a gipszben kéne lennem). Mivel így nem fog soha beforrni a csont, és nem tudjuk mi tévők legyünk, ezért felétek fordulunk, hátha volt már valaki hasonló szituban, vagy szimplán van erre valami jó ötlete. Aki azért jár ide, hogy trollkodjon meg beszólogasson, az kérem ne tegye, ez most nem a vicc helye. Köszönöm aki segít!

2022. aug. 27. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Pff... No comment.

Biztos lehetne valahol panaszt tenni stb., az lenne az igazságos és költségkímélő út, de én az egészségemet nézném és a praktikumot, elmennék egy magánorvoshoz és feltetetnék egy újat. Manapság, ha jól tudom, sürgősségi magánklinikák is vannak. Tudom, ez drága, de inkább ez, mint az a pöcegödör, amit ma "egészségügynek" hívnak. (Bár általában én is az államit próbálom először, végül is lehet az embernek szerencséje... de ha nincs, akkor irány a magán.)

2022. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

"Mivel így nem fog soha beforrni a csont..."

Ezt ki mondta neked? 6 hét mire összeforr. Ha nem tudod mozgatni azt a részt ami a gipsz alatt van, akkor nem érdekes hogy elrepedt a gipsz.

Ha nagyon nem jó, akkor újra vissza kell menni vele, és ragaszkodni a cseréhez.

2022. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyet vagy hasonlót keress: [link]

Vagy ha van rá anyagi lehetőségetek, akkor magán balesetire lehet menni, Bp.-en tudok ilyet mondani.

2022. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

A 3-as által javasolt akármik nem érnek semmit, kár kidobni rá pénzt!

A 2-esnek meg tökéletesen igaza van, a csont összeforr akkor is, ha egyáltalán nem csináltak volna vele semmit, csak valószínüleg jól. Igy, hogy be van gipszelve, a csont rögzítve van, és az a lényeg. Nem a gipsznek kell épnek lennie, ha megrepedt, akkor böven elég, ha összetagasztották, erre éppen a szalagragasztó az optimális.

2022. aug. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1

Nagyon szépen köszönöm, mindenképpen megpróbáljuk! Nagyon hasznos tanácsot adtál, mindenképp megfogadjuk!


#2 A gipsz a tenyerem közepénél volt törve, tehát nem ért semmit, ugyanis pont ott kellett volna tartania a kezem. Ha tud mozogni, akaratom ellenére is terhelésnek van kitéve. Ameddig használva van, addig nem tud összeforrni, hisz folyamagosan elmozdul a csont. Nyilván nem akartuk volna kicseréltetni ha a könyökömnél lett volna elrepedve.


#3 Mindenképpen megnézzük, köszönöm szépen a segítséget!

2022. aug. 27. 15:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves #4! Nem az ujjam törött, hanem a kézfejem! Azzal, hogy összeragasztották a gyűrűsujjam a kisujjammal, nem vagyunk beljebb! Továbbra is akaratom ellenére folyamatos igénybevételnek van kitéve, tehát nincs nyugalomban = nem jól fog összeforrni a csont!
2022. aug. 27. 15:51
 7/8 A kérdező kommentje:

#3 kiegészítés:

Fontos lenne, hogy az ujjaim se tudjanak mozogni, így hát lehet nem ez a legjobb megoldás:( Azért köszi!

2022. aug. 27. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el magánúton orvoshoz. Pesten van magán sürgősségi ellátás is, nekem ott gipszelték be mindkét kezemet.

Állami sürgősségin voltam, elküldtek, hogy ne hisztizzek, nincs ez eltörve..

Ehhez képest mindkét kezemet begipszelték a magánrendelésen egy röntgen után.

2022. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!