Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Áramütés, lehet valami gáz?...

Áramütés, lehet valami gáz? Részletek lent

Figyelt kérdés
A történet lényege, hogy DC 24V 2A-en belenyúltam a tápkörbe véletlen csipesszel. Az áramkör zárlatos volt. Szerintetek lehet valami gáz? Kis csípést éreztem azonnal el is engedtem amint észleltem. Egy labortáp volt amivel elkövettem a merényletet magam ellen.
2021. okt. 3. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Biztos DC24 V-volt? Nem AC?
2021. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, állítható DC táp volt. Az volt a hibám, hogy nem tekertem lejjebb az áramkorlátot
2021. okt. 3. 15:57
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan már.. Engem már legalább 8-szor megcsapott a 220, mégis itt írkálok.
2021. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Engem régen úgy rázott meg 230, hogy amikor kihúztam a konnektorból a tápot a kondi rajtam keresztül sült ki. De az sokkal rosszabb volt érzésre, mert AC. De mostanság DC volt és ettől kicsit fosok, mert nagy volt az áram is. De nem akarom feleslegesen az egészségügyet se terhelni
2021. okt. 3. 16:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Legfeljebb az áramkörnek lehet baja ettől. 24 Voltot a legtöbben meg sem érzik. Neked is valószínűleg izzadt lehetett a kezed, ha bármit is éreztél.

"Az áramkör zárlatos volt." Akkor leoldott volna a belső védelme. Vagy ha az nem, akkor kismegszakító. Szóval 99% hogy nem volt zárlatos.

"amivel elkövettem a merényletet magam ellen." Nem magad ellen követted el, hanem szerencsétlen labortáp ellen. Fém szerszámokkal áram alatt lévő eszközökbe nem nyúlkálunk. Csak akkor, ha nagyon biztosak vagyunk abban, hogy mit akarunk csinálni.

2021. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A labortápnál nem old le semmi, direkt azért emeltem ki. Figyeltem a kimeneti kijelzőjét 2A-t mutatott.
2021. okt. 3. 16:20
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

"Engem régen úgy rázott meg 230, hogy amikor kihúztam a konnektorból a tápot a kondi rajtam keresztül sült ki. De az sokkal rosszabb volt érzésre, mert AC. " Nem volt az AC. Ha a kondiban marad feszültség, akkor az biztosan DC lesz, hiszen kihúzás után tartja a kihúzás pillanatában rajta levő feszültséget. Kondik amúgy alig ráznak. Egy ilyen csípés nagyon messze van attól, ha hozzáérsz egy fázisvezetőhöz.

"De mostanság DC volt és ettől kicsit fosok, mert nagy volt az áram is." Minél volt nagy az áram? Most a 24 Voltnál? Nem volt az több 1 milliampernél. Ugyanis az áramot a tested vezetőképessége korlátozza.

2021. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
24 Volt egyenáramtól neked semmi bajod nem lesz. Táp, rest in peace!
2021. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
"24 Volt egyenáramtól neked semmi bajod nem lesz. Táp, rest in peace!" Tápnak semmi baja sincs, de remélem igazad lesz és nem lesz gáz nekem sem.
2021. okt. 3. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha már rázott volna meg 220 rendesen, akkor tudnád hogy ez ahhoz képest lópityula!..
2021. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!