Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Olyantól kérdezném, aki járt...

Olyantól kérdezném, aki járt már csontkovácsnál, vagy tud egy s mást a témában. Javítható valamelyest a sokszor kifordult, ám kezeletlen boka?

Figyelt kérdés
Túlságosan merev, ropog. Akadályoz a normál mozgásban
2022. aug. 29. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek az okát kéne kivizsgáltatni hogy miért forul ki állandóan, és milyen állapotban vannak ott a csontok, bokaszalag, izmok stb... Lehet rossz tartás is az oka például, ami lehet már kiskorod óta fenn áll és rosszul fejlődött az izomzat stb... Meg ha ennyire merev az gyulladás jele amit kezelni kell, addig értelmetlen csontkovácshoz menni mert maximum ártani tud majd mint segíteni.


Én javaslom vizsgáltad ki és kérj rá valami terpáiás kezelést vagy amit a szakorvos javasol. Lehet jó néhány masszázs kell hogy az izmok lazábbak legyenek és megfelelő tornáztatás. De tartás gond is lehet ami végett lehet fog kelleni egy megfelelő rögzítő rá ami nem engedi hogy úgy mozogjon ami árt és kiforduljon, meg talpbetét is kellhet mert harossz a lábtartásod ami leht talp betegség oka is akkor nem csoda hogy a bokád is rossz állapotban van.


Nekem például sokszor fájt a bokám egy minimális séta után is, és sepciális talpbetétet kellett csináltatnom igaz rohadt drága volt de azzal javult sokat a lábttartásom meg a talpam is és bár ideig nagyon fájt ameddig hozzá szokott, de utána sokkal jobb lett és a bokám is egyre kevésbé fájt meg a lábtartásom is fokozatosan kezdett helyreállni, izmok is másképp álltak egyidő után így a járásom is sokkal jobb lett meg magam alábtartásom is. Emiatt annyira könnyen megy a járás hogy már 10 km gyalogtúra meg se kottyan nekem, régen negyed ennyitől már fájt a lábam.

2022. aug. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha sokszor kifordul, akkor ott a szalagok túl lazák. A legjobbat akkor teszed, ha oldalra nem nyújtod a szalagokat, nem végzel oldalirányú gyakorlatot, bokakörzést!

Itt vannak pl. jó gyakorlatok: [link]

2022. aug. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kovacsek az okot nem szünteti meg, csak helyrerakja a valahol megakadt alkatrészeket. Ha helyrerakta, akkor sajnos az a hosszú folyamat jön, hogy a szervezet helyrejön (hát, ha nincs valami elszakadva, satöbbi, mert az nem kúszik oda eredeti helyére összeforrni).
2022. aug. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
39 év alatt történtek ezek a kis balesetek. Sportolás és pár nagyon rossz lépés következtében. Nem minden másnap megy ki alólam a lábam, csak sosem mentem el vele orvoshoz. Mindig csak borogattam és pihentettem. Biztos kellett volna rá valami kezelés, de ennyi eszem van. Mindig is féltem az orvosoktól
2022. aug. 30. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!