Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen bipoláris depresszi...

Kezeletlen bipoláris depressziós dolgozhat gyerekekkel vagy jobb lenne valamilyen home office/irodai/művészeti munka?

Figyelt kérdés
Gyaníthatóan bipoláris depressziós vagyok, ( pszichológushoz nem járok, nem szeretném, ha leszedálnának, ahogy hivatalos diagnózist sem, mert félek, onnantól egy életre elvághatom az esélyeimet normális munkahelyre) Érettségi után vagy egyetemre mennék, vagy szakmát csinálnék. Nagyon szeretem a gyerekeket, szívesen lennék szociális munkás, óvónő, de nem tudom, hogy a hangulatingadozás mennyire akadályozhat ( ez a mindennapokban nem feltűnő, a sok rossz inkább esténként szokott kibukni belőlem) , illetve hogy mennyi stresszfaktorral járhat egy ilyen munkakőr, jobb lenne-e inkább irodai területen dolgozni. ( azon belül a grafikust nézegettem, de nem tudom, egyetemi végzettség nélkül is keresettek e). Örülök, ha érintettek is válaszolnak, ők mit dolgoznak ezzel a betegséggel ( egyetemi vagy érettségizett/ szakmás végzettséggel. )

2022. jún. 20. 12:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként nő vagyok, és még plusz, hogy a számtech/programozás nem vonz. ( ezt a munkát láttam már pár hasonló kérdés alatt. )
2022. jún. 20. 12:31
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

1. A pszichológus nem pszichiáter. A pszichológus nem ad sem diagnózist, sem gyógyszert.


2. Előbb utóbb muszáj lesz járnod, mert ha egyszer kifakadsz és balhét csinálsz, a rendőrök fognak oda vinni a vigyorgóba, azt meg nem kívánom senkinek. A kezeletlen hangulatingadozás pedig agresszióba is átcsaphat.


Mielőtt nekem ugarnál, én is bipoláris vagyok, gyógyszert szedek. Egyetemre is járok, tudják az oktatóim, támogatólag állnak hozzám.


Tünetmentesnek kell lenni bizonyos foglalkozások betöltéséhez.

2022. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. Pszichiáterre gondoltam, csak elcsesztem.


2. Dehogy ugrom neked, köszönöm a válaszodat. Megkérdezhetem, te mit tanulsz egyetemen? Én attól félek, hogyha emberekkel fogok dolgozni ( pláne ha kicsikkel) akkor gyogyósnak hisznek és élből elhajtanak, ha kiderül, hogy bipoláris zavarom van.

2022. jún. 20. 12:59
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Kezeletlenül jobb lenne, ha nem lennél gyerekek közelében. Ha szeretnél beteg maradni egész hátralevő életedre, ezért semmiképp sem akarsz szakemberhez fordulni, akkor válassz home office-os vagy irodai munkákat.
2022. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%

Én még kezelten is tudok agresszív lenni, és mivel nem szeretem a gyerekeket, simán elkalapálnám őket.


Kérlek menj el orvoshoz mert ez nem játék! Mérnöki pályán vagyok az egyetemen.


Nyilván nem kell villogni vele a munkáltatók előtt, de ha megköveteli a munkahely az egészséges állapotot, muszáj lesz kezeltetni magad, gondolom nem kuli munkát akarnál végezni egész életedben. 2-es voltam.

2022. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

A hangulatingadozás nem egyenlő a bipoláros zavarral. A tiniknél jellemző a hangulatingadozás, ez teljesen normális. Szerintem ez van neked. Azért lenne jó szakember mert megnyugtatna, hogy nem vagy beteg, pályaválasztást nem befolyásolja ez.


Borderline zavarnál a hangulatingadozád kifejezettebb, de erre nem kell gyógyszer, terápia való rá.


Bipoláris zavarral kezeletlenül sehol nem tudsz dolgozni mert bipolnál olyan feltűnő tünetek vannak, amiket mindenki észrevesz. Pp hipomán fázisban hetekig elég napi 0-5 óra alvás, eufóriád van, megállíthatatlan nevetés stb. Ha valakit állandóan ilyen hihetetlenül, normál helyzethez nem illő túlzottan boldog állapotban látnak, akkor megfordul a fejükben, hogy valami nincs rendben. Bolond, vagy drogozik stb. Gondolom neked ilyen nincs.


Depressziós szakasz kevésbé feltűnő, de az olyan mély is lehet, amivel akár hónapokig nem tud felkelni az ember.

A kevert fázis jár feszűltséggel, hadarással, gondolatrohanással, ADHD szerű tünetekkel.

Ezekben a fázisokban a koncentráció, összpontosítás romlik.


Bipolból 2 típus van.


Bipol 1-nél olyan súlyos tünetek vannak mániánál, amivel akár járókelő is beviteti a beteget kórházba. Pl mert meztelenül táncol az utcán.


Bipol 2-nél nem szükséges kórház, de mielőbbi kezelés kell, gyakran táppénz is mert munkáját jó színvonalon nem tudja ellátni a beteg és másokmak feltűnik, hogy vmi nem kerek. Hipománt drogosnak hihetik.


Bnòm kezeletlen bipol 1-el állandóan kórházba került, 3 napokig az utcán mászkált, nem aludt. A kezeletlen mánia annyira megviselte, hogy inni kezdett. Párjánál gondatlanságból tüzet okozott. Gyerekét szűlés után elvették mert otthon hagyta, miközben utcán kéregetett stb. Msjd 2 écig hajléktalan volt. Paranoid tünet miatt el akarta venni egy másik anya gyerekét, azt hitte az övé. Fórumon, fotókkal figyelmeztették egymást az anyák, hogy nem szabad közel menni hozzá.


Kisebb bűncselekményeket követett el. Pl biciklit lopptt, hogy gyorsabban tudjon a mentő elől menekülni.


1 év kórház, gondnokság, pszichiátriai otthon élete végéig.


Pedig 2 főiskolát elkezdett, de mikor nem szedte a gyógyszert mániás lett és félbehagyta mert ott észrevették, hogy nincs rendben valami nála (eufória stb). Általánosban már középfpkú nyelvvizsgája volt, középsuliban még egyet szerzett.


Rólam pl azt hitték, hogy hiperaktív figyelemzavaros vagyok mert annyi hibám volt és lelőni nem lehetett, annyit beszéltem. (Igaz én 12 hétig nem szedhettem gyógyszert mert a májamra kaptam kezelést).

2022. jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Az biztos. Én is ha fent vagyok, pörög az agyam 0-24, "világmegváltó" ötleteim vannak. Elvertem 11 millió forintot minden hülyeségre, pasiztam ezerrel. Ez már csillapodott kicsit a gyógyszereknek nála, de tökéletes sosem lesz.
2022. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%

Nekem kérdéses, hogy van-e bipoláris zavarom. Valószínűleg nagyon enyhe formában igen, plusz a szorongás úgy pörgethet, mintha kevertben lennék. Ez tűnhet laikusnak figyelemzavaros hiperaktivitásnak.


Most azért nem tudni, hogy van-e mert Lamolep mellett nincsenek azok a tünetek, mint régen voltak.


Nem ingadozott sosem a hangulatom. Borderline zavarnál gyakori a naponkénti vagy naponkénti több inhadozás.


Nekem évi 3-4 hangulatváltásom volt. Ilyen gyakorisággal váltotta egymást a depresszió, kevert fázis és a hipomán.


Depresszió 6 hónapig is tarthat. Nem ingadozó, hanem tartósan rossz közérzetet okoz.

2022. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem hinném hogy bipoláris lennél. Ha megakarod tudni akkor elmész a pszichiáterhez. Ne legyél óvónő. Ha hiper vagy, vagy ha depressziós akkor ők nagyon is észre fogják venni. A gyerekek együtt érzőbbek, mint a felnőttek. Vizsgáltasd ki magad.
2022. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ne magadat diagnosztizáld...A bipoláris zavar nem egy olyan betegség,amit csak úgy el lehetne rejteni... Kezeletlenül kérlek,hogy SEMMILYEN gyerekkel ne foglalkozz!A pedagógus követendő példa,tükör a gyermeknek...ha pár naponta/hetente változik a hangulatod,mindenen felkapod a cukrot,akkor az borzalmas lenne.(Egy bipoláris a pedagógusképzésben).
2022. jún. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!