Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az epipen lehet segítség...

Az epipen lehet segítség újraélesztés közben?

Figyelt kérdés

Ugye epinefrin, adrenalin. Több angol oldalon olvastam, hogy találtak összefüggést az újraélesztés sikeressége és az epinefrin adagolása között, de kifejezetten az epipent nem érintette a cikk, tehát simán lehet vénásan is beadva, a dózist sem hozták fel.

Tehát én laikusként epipennel az utcán vagyok, valaki összeesik mellettem és meghal. Az epipenem adhat az esélyeihez CPR közben (ha igen, menjen ugyan úgy lábba, vagy a szív közelébe?), vagy inkább csak ártok vele?



2022. szept. 14. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem kevesebbet kellene nézned a Vészhelyzetet.

Hasonló témában pedig keresd fel háziorvosodat, gyógyszerészedet...


Ugyanitt kérdés, hogy vakbél műtétnél balról jobbra vagy jobbról balra vágjak? Kolléganőmnek tegnap fájt a röhögéstől, nem akarom, hogy baja essen.

2022. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Újraélesztésnél az adrenalin dózisa 1 mg vénásan, nem sokkolandó ritmusnál kétpercenként, sokkolandó ritmusnál először a harmadik sokk után, majd kétpercenként. Illetve beadás után ajánlatos infúziós oldattal jól bemosni.


Az epipenben 0,3 mg adrenalin van és izomból újraélesztés alatt aligha szívódik fel számottevő mértékben. Illetve laikusként azt sem tudhatod, hogy sokkolandó vagy nem sokkolandó a ritmus.


Szóval ne csináld, nem használ, ne vesztegess vele időt és energiát. Illetve azt is megjegyezném, hogy nem tanácsos a szív környékén szúrni semmilyen helyzetben sem. Persze a tű nem olyan nagy, hogy egy átlagos ember mellkasfalát átszúrja, de akkor sem szúrkálunk szívtájékon embereket csak úgy.

2022. szept. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: Semmi köze a vészhelyzethez, mert nem nézem. Csak az epipenről volt egy kisvideó amit láttam és belegondotlam az adrenalin miatt. Illetve ez más fejében is előfordulhat, sok embernél van és mégis csak elsősegélyről beszélünk.

A 2.-nak meg köszönöm

2022. szept. 16. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!