Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sajkacsont törésnél kinek...

Sajkacsont törésnél kinek hány hétig volt gipszben a keze?

Figyelt kérdés

Nekem a kézsebész 12-16 hét gipszet jósolt :(

Azt mondta kontrollon fog majd kiderülni, hogy mikor tudja levenni a gipszet.

Ilyet még nem hallottam, hogy nem tudjuk előre. Pénteken kaptam a gipszsín helyett rendes gipszet, amit még rosszabbnak érzek :( gipszkontroll meg csak 6 hetesen lesz, de akkor csak átgipszelnek majd. Másnak 6 hét után már leveszik, nagyon el vagyok keseredve.

Ha nem hordom a karfelkötőt akkor meg dagad és nyilall, az normális?


2022. szept. 27. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a törés ilyen. Májusban motorbalesetben törtem el a sajkacsontomat (is..).

Az orvos első mondata volt hogy akkor ez a szezon nekem véget ért mert egész nyarat gipszben kell tölteni.

Szeptember 2-Aán vették le a gipszet 16,5 hét után.

6 hétnél csak csere van aztán meg 12. héten már volt röntgen, de tettek is újra gipszbe.

Utána 14 hétnél volt röntgen.

Aztán ott mondta a doki hogy még két hetet ki kell bírni es úgy hívott vissza hogy biztosra menjünk hogy 16,5 hét lett belőle.

Az hogy dagad es fáj tok normális, fel kell kötni, nekem azt muszáj is volt, javasoltak hogy ne logassam a kezemet. Kellemetlen így hordani de jobb úgy.

Miért érzed rosszabbnak az új gipszed?

Ha nem kényelmes, menj vissza, sokáig rajtad lesz még a cseréig.

2022. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, az normális, felkötve kell hordani. Nem értem azt a mondatod, hogy "Ilyet még nem hallottam, hogy nem tudjuk előre". Mert honnan tudná? Minden törésnél így van. Sajnos a sajkacsont törés az ilyen.
2022. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

16,5 hét? :( Felhívtam a háziorvost közben, ő is ezt mondta, hogy ez olyan 3 hónap gipsz és felkotes kötelező.

Szerinte csak szokni kell az új gipszet. A sin más volt, az nem ért körbe teljesen és most az egész olyan nehéz és szorosan fogja a kezem. Ha mozdul kifelé akkor nagyon nyilall a tenyeremnél.

Arra értettem hogy előre tudja hogy pl volt lábam gipszben és ott mondták előre hogy 2 hét fekvőgipsz és utána 5 hétig leszek járógipszben. Vagyis már amikor gipszbe tettek, tudtam mikor kerül le.

Most meg majd egyszer.. ami lehet 16 hét is :(

De akkor 12 hét előtt kizárt hogy leveszik? Esetleg valakinek olyan nem volt?

2022. szept. 27. 14:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a csontnak rossz a vérellátása, ezért gyógyul ennyire lassan.

Az orvos ahogy látja, hogy gyógyult, leveszi a gipszet hidd el.

Adj időt magadnak, hogy a körkörös gipszhez hozzászokj. Kösd fel, hogy ne dagadjon a kezed.

Az átlag gipszben töltött idő ennél 12-14 hét. 12 hétnél előbb biztosan nem veszik le a gipszet.

Jobbulást!

2022. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azóta megszoktad a gipszet?

Nekem sajka miatt volt gipszben idén a karom február 11-től junius 10ig.. rohadt sz** volt.

12.heti kontrollon nagyon reménykedtem, de csak átgipszeltek.

Utána 15 hetesre hívott vissza a doki mert nagyon nem akart gyógyulni.

Végül 17 hétig voltam gipszben. Mar úgy mentem a röntgenre hogy ha újra gipszelni kell akkor nem engedem.

Nem akarlak megijeszteni de ez nagyon szarul gyógyul, hónapokig gipszben lesz.

2022. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Végül nekem 3 hetente kell majd gipszelésre mennem. De röntgen majd csak a 12. héten lesz :O

Csak levágták rólam a gipszet, újra gipszbe tettek és mehettem.. azt mondta a gipszelő, hogy majd csak a 12. héten fog a doktor úr röntgent kérni, addig csak gipszcsere lesz 3 hetente.

Ez normális?

2022. okt. 17. 13:20
 7/15 anonim ***** válasza:

Az sajnos. Ez ilyen, felesleges többször röntgen, mert lassan gyógyul.

Nekem először 1 hét után volt gipszcsere a rendes gipszre, aztán az 5. héten, majd 8, 12 és 15. Utána meg a doki ráhúzott, 15 het után még 2 hétre gipszelt, így lett 17. De rendbe jött.

Ja és röntgen nekem 12. héten volt, majd a 15 nél.

Addig nincs értelme mert úgyis vissza kell tenni a gipszet.

2022. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyugi én ugyanez csak vállig gipszelve.. nagyon szívesen cserélném ezt egy csak könyékig érő gipszre. Kitartást!
2022. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15 hétig volt gipszem
2022. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nekem csak sinbe volt téve,kb 2 hetente volt kontroll és rtg,

10 hetet volt rajtam,borsodi korház,

2022. okt. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!