Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Aki bármi okból, de tartósan...

Aki bármi okból, de tartósan vagy örökre bottal vagy mankóval kell járjon, hogy éli meg?

Figyelt kérdés

2022. szept. 29. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

nekem mikor elszakadt a combizmom és megoperáltak, kb 3-4 hónapig mankóval és bottal jártam


Eléggé szar volt, azt is meggondoltam hogy a klótyora elinduljak-e


De szerencsére azért ez véget ért:)

2022. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Fuuhh én szokom, szokom, de az örökrével gondjaim vannak.

14 évesen 3 hónapot én is mászkáltam mankóval, járókerettel, mire rájöttek, hogy műteni kell. Nagyon rosszul éltem meg, de éreztem, hogy átmeneti.

17 évesen sor került a következő műtétre, ott már tudtam a menetrendet, a járás újratanulást is, kicsit jobban éltem meg, mindent megtettem, hogy mielőbb "dobhassam".

21 évesen bokatörés, akkor nem viselt meg, sőt, már rutinos voltam, tudtam, hogy szálljak vele buszra, stb..

Most hogy 30 évesen menthetetlen, műthetetlen lett és ki kell váltanom a rolátort, hát elég szörnyen viselem. Holnap küldi addig is barátnőm a mankóját. Nyáron még legalább tudtam nélküle sántikálni. Nagyon aktuális a kérdésed, el sem tudom képzelni jelenleg, hogy így maradjak.

Mindig azt hittem, műtéttel, gyógytornával, kitartással a fájdalom ellenére és az orvosi utasítások tűpontos betartásával nem lehet baj. Lett és nem tudnak segíteni.

2022. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A lábaddal, bokáddal van a baj? Nyár óta durvult be?
2022. szept. 29. 11:52
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Mivel bal lábam combból hiányzik (baleset) naponta használok mankókat.

Fura, de megszokható, már teljesen beépült a napi rutinomba.

2022. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem én közvetlenül, nővérem járt így. Ő hamar megszokta, és totál nem zavarja már.
2022. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nővéred utcán is szokott mankózni?
2022. szept. 29. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Igen, mert másképpen nem tud járni.
2022. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%
neki mi a baj a lábával?
2022. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!