Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mivel ezen segíteni? Szedhetek...

Mivel ezen segíteni? Szedhetek rá valamit?

Figyelt kérdés

Bemelegítek edzés előtt, kis súlyokkal kezdek, amit lassan emelek, utána levezetés/nyújtás. Mégsem tudtam megszüntetni, csak csökkenteni a könyök/térd/csuklófájdalmamat. Van erre valami táplálékkiegészítő/vitamin, amit érdemes lehet szednem?


ui:

A fájdalmat ne úgy képzeljétek el, hogy lesérülök és hetekig fáj. Csak a gyakorlat pillanatában. De érdekes, mert pl fekvenyomáskor a csuklóm szokott, pedig elvileg a könyökömnek kéne. A könyököm pedig a "könyökgyilkos" tricepsz gyakorlatok helyett bicepszezésnél fáj, különösen scott padon.


2022. okt. 15. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

"fekvenyomáskor a csuklóm szokott, pedig elvileg a könyökömnek kéne."

Miért annak kéne? Le van írva valahol, hogy melyik gyakorlatnál minek kell fájnia? A csukló nem vesz részt a fekvenyomásban, csak a könyök, vagy mi?

A problémádat ezer dolog okozhatja. Elégtelen bemelegítés, rossz technika, gyenge mobilitás, bármi. Ha azt hiszed, hogy elég valamilyen tápkiegészítőt szedni/inni, és az ilyen jellegű izületi fájdalmak elmúlnak, akkor nagyon nem vagy képben. Ha a problémádat tényleg a rossz technika vagy a gyenge mobilitás okozza, akkor ihatsz te kollagént, szedhetsz te glükozamint, semmi változás nem lesz. Kéne konzultálnod egy edzővel vagy egy gyógytornásszal, hogy hol lehet a baj.

2022. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább szalagot kéne használni edzés közben (kineziologiai?
2022. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A testépítő gyakorlatok nagy része rossz az ízületeknek. Elhiheted nekem, 10 évig toltam.

Ha meg akarod szüntetni a nagy részét, akkor egyszerűen mindent egykezessel csinálj és ne annyira izoláltan/szabályosan, hagyd, hogy a tested belecsaljon kicsit.

2022. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem ugyanezekkel van problémám kamaszkorom óta - a gyógytorna és a minőségi tápkieg szokott segíteni, amikor rendszeresen csinálom.
2022. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!