Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az emberi testben melyik...

Az emberi testben melyik csont törése a legveszelyesebb? Melyik a legrosszabb? Szerintem a boka törés a No1. Azt mondják az az Egesz életünkre kihat

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gerinc/koponya.
2022. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen, egy bokatores kihat az eletedre, lehet hogy sokaig bicegni fogsz vele. A gerinctores meg lebenithat nyaktol lefele, a koponyatores meg siman sirba tesz - szerinted melyik a nagyobb baj?
2022. okt. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az arccsont is rossz mert az meg a külsőre is hatással van.

Hát, az biztos hogy vannak olyan csonttörések amik később fel se tűnnek, de a boka lehet hogy nem ilyen. Attól függ milyen súlyos.

2022. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért én inkább egy bokatörést választanék és kicsit sántítok esetleg, mint hogy a gerincem törjön el és többet fel se bírjak állni kerekesszékből.
2022. okt. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gerincre szavazok
2022. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan csonttörés létezik, ami az életet vagy az életminőséget fenyegeti. Egy csogolyatörés gerincvelőkompresszióval könnyen okoz bénulást. Egy denstörés (dens axis) halált, vagy nyaktól lefelé teljes bénulást okozhat. A koponya csontjainak törése gyakran komoly agykárosodással jár együtt, ezért is veszélyesek. Speciálisan a sziklacsont törése ezen felül arcidegbénulással, vagy hallásvesztéssel is járhat. A medencecsontok törésétől percek alatt el lehet vérezni, de egy bordatörés is okozhat halált, ha a törvég átszúrja a tüdőt. Lehetne folytatni a sort.
2022. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

Nyakszirtcsont

Ha azt bevered 95%, hogy meghalsz, mivel beleáll a légcsövedbe, és vszeg megfulladsz.

2022. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem bokatoresem volt, nem annyira veszes...
2022. nov. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
7 es vagyok, miert kell lepontozni?!
2022. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nyak törés majdnem biztos hogy meghalsz
2023. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!