Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet, hogy az osztálytársam...

Lehet, hogy az osztálytársam megjátssza a sérülését?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, aki hónapokkal ezelőtt azt állította, hogy leesett a lépcsőről, emiatt pedig megsérült a térde. Állandóan hallgatjuk a furcsa sztorijait és felmerült bennünk néhány barátnőmmel, hogy csak megjátssza a dolgot.


Hétvégén közölte, hogy a porc a térdében megrepedt, emiatt megtelt folyadékkal és fekvő gipszet kapott. Egész héten nem jön suliba emiatt, viszont most azt mondta, elment a gyógyszertárba. Fekvőgipsszel?


Ráadásul csak ezen az egy héten lesz rajta, amit nem nagyon értünk, egy gipsz minimum 3 hétig szokott fent lenni. Legalábbis, mi így tudjuk. (És a fekvőgipsz miatt a hasát kell injekcióznia, hogy ne legyen trombózisa...)


Napközben írta nekünk messengeren, hogyha tanár kérdezi mi a baja, mondjuk azt, hogy csak beteg. Miért? Ha valóban baja van, miért kell hazudni?


Az előzményei mindezeknek pedig olyanok voltak, hogy az anyja nem volt hajlandó kórházba vinni, és amikor végre elment kórházba az orvos csak megtapogatta a térdét és közölte, hogy semmi baja. Heteken át szidta az orvosokat, hogy nem tudnak semmit.


Az még furcsább, hogy teljesen normálisan tud járni, lépcsőzni is a suliban, egyáltalán nem látszik rajta bármilyen fájdalom jele, és nem is panaszkodik miatta.


Ha bármi van a térdével, azok mindig csak és kizárólag otthoni történtek. Pl.: reggel ébredés után meg sem tudta mozdítani.



Aki ért hozzá, az mit gondol, igaz lehet ez az egész?



2022. dec. 5. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Te sem vagy orvos, nekem is vonta kétségbe a valódi betegségemet akit barátomnak hittem. Neked nem kell jobban tudnod, hogy mi a baja, mint neki, a szüleinek vagy az orvosának. Próbálj inkább a saját dolgoddal foglalkozni.
2022. dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Igen, egy térdsérülésnél pl nem 3-4 hetes gipszet szoktak adni, hanem kb egyheteset, mert nem törés történt hanem sérülés, ami annyi idő alatt helyre jön.


Amikor nekem megsérült, akkor 2-3 napig lábra sem tudtam állni, aztán óvatosan, mankózva már járkálhattam. Nem órákon át, de 20-30 perceket napi többször már lehetett.


Te nem vagy orvos, ergo nem kell kombinálni. A pletykálás helyett inkább foglalkozhatnátok a saját életetekkel.

2022. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Pl.: reggel ébredés után meg sem tudta mozdítani. - na, igen, ez pontosan így van.


Egyszer majdnem eltörtem a bokám (hálisten csak a szalagok sérültek), de reggel rá sem bírtam állni.

Napközben már sántikáltam, de ébredés után fél mm mozdítás is rhadtul fájt.

2022. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
Figyelemre szeretre vágyik. Legyetek vele.
2022. dec. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!