Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leforráztam a két ujjam és...

Leforráztam a két ujjam és lejött róla a bőr. Nedves. Mi a legjobb, amit tehetek vele? Hideg vízbe áztattam. Eléggé fáj, de nem tudom mi lenne rá jó.

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Hólyagos lett? Remélem a bőrt nem szedted le róla! (mert az tartja sterilen)


Ha van otthon bármi napozás utáni nyugtató zselé az jó rá. Ha van nálatok Aloe Vera, az lenne a tökéletes!

2023. jan. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem szedtem le, magától lejött. Véletlenül hozzáértem valamihez ami lehúzta. Sajnos semmi ilyen nincs itthon.

Egyedül alkohol van 70-es de azt nem tudom mennyire lenne jó.

2023. jan. 5. 02:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Fertőtleníteni fertőtlenítené, de pokolian fájna.

Inkább - ha már kenni akarod - Betadine oldat jobb lenne.


Éjszakára be kellene kötni, mert alvás közben bármihez érhet.

Van esetleg nálatok tisztasági betét? (Ha vannak nők a családban, elviekben lennie kellene) Vagy egészségügyi betét is jó.

Azért kérdezem, mert az nem ragadna a sebedbe. Ideiglenes kötéshez jó lenne. Rögzítésre pedig szigetelő szalag, mivel az sem tépi a bőrt.


Ha nagy az égés kiterjedése: ügyelet. Ha kibírod, akkor holnap doki lásson, és válts ki égésre való szert: Panthenol habsprayt, Naksolt, Irix, Aloe Vera spray.

Azt mondják, laza steril kötés kell rá, de van aki szerint felesleges. Viszont óvni kell a szennyeződéstől. Létezik égésre való kötszer is.


Jobbulást!

2023. jan. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van tapasz is, csak nem tudtam eldönteni, hogy az lenne jó, ha szellőzne vagy inkább letapasztani, pont a szennyeződések miatt.


Orvoshoz muszáj menni egyébként?

Igaz nedvedzik, de ennyi az egész, ill egy picit fáj, de nem vészes.


Köszi az eddigi segítséget!

2023. jan. 5. 02:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak a az égés nedvezése miatt javasoltam a tisztasági (vagy egészségügyi) betétet, mert az felszívja, és nem ragad a sebbe, mint a gézlap, vagy a mullpólya. Ezért írtam az égés kötszert is.

Nem muszáj az orvos, ha nem nagy a kiterjedés.


Nekem a mellkas-has-combomon volt forrázás, ahol nem is tudtam kötözni. Szerencsére mindig tartunk otthon napégés utáni kezelő Aloe Vera zselét, és az összes sebem NYOM NÉLKÜL gyógyult. Én sem voltam orvosnál, de eü. végzettségem van, szóval tudtam, mi kell.


Jók az égés spray-k, csak eszméletlen drágák. Ezért javasoltam az Aloe Verát, mert hatásos, és megfizethető.

2023. jan. 5. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Holnap elmegyek a gyógyszertárba és beszerzek egyet.

Viszont az aloeverából milyen lenne jó? 100%os?

Illetve azt lehet erre használni? Mármint ugye lejött a bőr, nedves és az már nyílt sebnek számít nem?

2023. jan. 5. 03:15
 7/7 anonim ***** válasza:

100%-os, de ha az nincs, akkor 98-99%-os is jó.

Nemcsak gyógyszertárban, drogériákban is kapható.


Nézd. Nekem is piros, hólyagos volt a bőr (tehát I. és II. fokú égés), és a mellem oldalánál le is jött a hólyag. Én így is kezeltem a Aloe-val, és bár picit csípett, de szépen helyre hozott. Nemcsak egyszer volt ilyen égésem, nagy kiterjedésű, de - szerencsére - egynek sem maradt nyoma.

Minimum 2-3 hétig tartott a kezelés, illetve onnantól már látszott a javulás.

2023. jan. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!