Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A porcszakadás, patellarepedés...

A porcszakadás, patellarepedést is külön műteni szokták vagy idővel magától jön rendbe?

Figyelt kérdés

LCA szakadásom van, ezt tudom.


de az MR most ezeket is írta. ezeket külön is rendbe szokták tenni műtétkor azaz nagyobb műtét lesz vagy idővel magától is helyreáll?


1, a tibia anterior transzlációjának mértéke 9 mm

2, a patella medialis felszínén széles fissura látszik

3, A medialis meniscus hátsó szarván a tibialis felszínt érintő vertikális szakadás látszik, mellette a meniscocapsularis szalag is kissé oedemás. A testben horizontalis jelfokozódás figyelheto meg.


köszönöm



2023. jan. 22. 11:02
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mértéktől függ. De orvosod majd megmondja mi legyen.
2023. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

az a baj, nem mondja.

ezért lennék kíváncsi mások véleményére is.

2023. jan. 23. 08:31
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, csak az a baj, hogy ez annyira szakmai,hogy nehéz lenne erre jól válaszolni, de hátha lesz valaki hasonló panaszokkal.
2023. jan. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

értem, csak arra lennék kíváncsi, hogy a porcszövetet is össze szokták varrni vagy azt hagyják ahogy van így szétrepedve?

értem, hogy egyedi, de a porcrepedés, törés azért nem annyira, nem?

2023. jan. 23. 13:56
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyedi, mert nem ismerjük a kórtörténetedet és az állapotát sem, milyen, mennyire van elszakadva, el van-e mozdulva, stb. Amikről én tudok az az, hogy vagy kiveszik és egy műporcot raknak bele, vagy rögzítőt kell hordani és talán magától helyrejön, de biztosan van még több megoldás erre, én kórházban dolgozok, de még nem láttam olyat, hogy azt varrták volna, szerintem azt nem lehet, de nem vagyok sebész.
2023. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

értem, kösz. na ezért nem értem én se az egészet. volt már korábban hasonló, de ott csak 1 porc repedt és azt kivették, igen.

na de egy patellán keresztbemenő széles repedéssel mit tesznek??

és már fél éves a sérülés tehát fél év alatt nem jött rendbe.

2023. jan. 23. 16:25
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, hogy a patella törés, vagy repedés. Hát ott ha nincs elmozdulás, szerintem akkor rögzítés és talán összeforr magától, de gondolom ezen túl vagy már, vagy ha nem gyógyul és a repedés állapota rosszabb lett, akkor dróttal összehúzzák általában és utána gipsz, szerintem, de nem tudom ennek sem az állapotát, illetve hogy most mennyi a változás az előzőhöz képest.
2023. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi, de sajnos ez már júniusi sérülés és most januári ez az MR- úgyjogy ezek szeirnt oskat nem javult a fél év alatt.

na de legalább örülök h írsz megoldást, nekem már mindegy, csak csináljanak valamit, mert ez így borzasztó.

2023. jan. 24. 03:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha apró a sérülés, akkor nem szükséges műtéti úton kezelni (a gyógyulási idő általában 6-9 hónapos). Pihentetni kell, nem erőltetni, a kompressziós térdbandázs is segít, időnként jegeld.


A térdkalács állapotáról csak annyi infó van, hogy megrepedt, a gyógyulási idő hosszabb lehet egy félévnél. Emiatt nem aggódnek, többnyire akkor szükséges műtét, ha a darabjaira tört. Ha viszont márciusig sem tapasztalsz változást, akkor kontrollvizsgálaton kérj új képfelvételt.

2023. jan. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi, oké, kkor ezek szerint képes magától regenerálódni.

épp az a baj, hogy amúgy én semmit se érzek, csak most ez az MR megijesztett. néha-néha fájdogál, de a patellarepedésből nem érzek semmit.


ha még olvasod, akkor van egy kérdésem:

most akkor az a jó, ha pl szobabiciklizek (mert ezt is ajánlották) vagy inkább pihentetni kellene és ne erőltessem egyáltalán?

2023. jan. 29. 10:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!