Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A mentők ellátják azokat a...

A mentők ellátják azokat a betegeket, akik tiltakoznak ellene, és nem hajlandó kórházba menni?

Figyelt kérdés
A férjem vasárnap elvágta az alkarját és azonnal bevittem a kórházba, ott másfél órát ücsörögtünk a sürgősségin, de nem értek rá ellátni, hiába már a járólapra is csöpögött a vér. Végül elfogyott a türelme és nem volt hajlandó tovább várni, hiába kérleltem. Hazajöttünk, itthön átkötöztem, de még mindig nem állt el a vérzés már több mint két napja. Elég csúnya a seb és már annyi vért veszített, hogy elfárad ha 50 métert sétál, és a mai napot szinte végig átaludta, de nem hajlandó visszamenni a kórházban. Nagyon aggódom, hogy lassan elvérzik a szemem előtt, és nem tudom rávenni, hogy visszamenjünk a kórházba.

2023. febr. 28. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha életveszélyben van, nem utasíthatja vissza az ellátást.
2023. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos ellátják, kezdve a hülye alkesszel, vagy agresszív idiótával, akik aztán rájuk is támadnak.


Egyébként ilyenkor nem a helyi kis SBO-ra kell menni, mert ott aztán szrnak rá, hanem be kell vinni a Balesetibe.

Mi megjártuk ezt, ca. 20 perc várakozás után mentünk Bp-re, ahol érdekes, azonnal ellátták, sőt, vitték a műtőbe, mert ideget ért a vágás.


Hogyha maradunk a helyi kórházban, órák múltán talán bejutunk - vagy előbb elvérzik.

2023. márc. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

3-as, amúgy a 2-esnek igaza van, hogyha a férjed ilyen hülye, hogy nem megy kórházba, akkor így járt.

Ez nem egy nátha, hanem egy komoly nyílt seb, aminek akár az is lehet a vége, hogy elfertőződik és le kell vágni a karját.

2023. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt el is kéne hinnünk, hogy két napja ömlik a vér a karjából? Ha így lenne, már régen nem élne.
2023. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem ömlik, hanem csöpög, azt írta. Az pedig bőven elképzelhető, ha a véralvadási faktorok kimerültek vagy vérzékeny az alany.
2023. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az meg a másik mondatnak ellentmondó, de mindegy... Ez a történet szimpla kitaláció. Aki bemegy a sűrgősségire azt el is látják. Pont. Arról már ne is beszéljünk, hogy ott nem mentők dolgoznak, hanem orvosok és ápolók.
2023. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
89%
Másfél órát nem tudott várni, az érdekes. Ha rosszul van a vérveszteségtől és kimegy a mentő, akkor kórházba kell vinni, nem helyszíni ellátás lesz a megoldás, de érdekes ez, hogy mikor nem. Ha beszámítható még, és nem akarja, akkor nem fogják bevinni, ha meg nem beszámítható és pl. agresszívan tiltakozik, de mindenképp a döntés a kórházi ellátás, akkor rendőrt is hívhatnak.
2023. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ellátnak, ami szükséges azt megcsinálják, hiába tiltakozol.
2023. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Személyes és közeli tapasztalattal cáfolom meg azomat, akik szerint mindenképpen kap ellátást az, aki ehhez nem járul hozzá.

Az anyámra több alkalommal hívtak már mentőt járókelők, mert összeesett az utcán. Hallani sem akart arról, hogy kórházba vigyék, így a mentők aláirattak vele egy nyilatkozatot, melyben visszautasítja az ellátást, elköszöntek és dolguk végezetlenül távoztak. Egyik alkalommal engem éetesített a szomszédja, akkor ő talált rá. Mocskosul bepöccentem, felhívtam közvetlenül a mentőket, hogy tanácsot kérjek, mi a szart lehet csinálni, ha nem hajlandó kórházba menni? Azt mondták, hogy semmit. Ha nagykorú, cselekvőképes és magánál van, értsd: vissza tudja utasítani az ellátást, akkor nem tehetnek semmit.

Értem a dolog lényegét, csak hozzátartozóként ebbe bele lehet hülyülni, hogy az ember attól retteg, mikor jön olyan telefon, hogy meghalt.

2023. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!