Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hova tegyen magára információt...

Hova tegyen magára információt az ember, hogy a mentők biztosan lássák, amikor kijönnek?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy NE ÉLESSZENEK újra, vagy hogy különleges műtétes valaki, ami megváltoztatja az előírások alkalmazását, vagy, hogy különleges gyógyszereket szed, mondjuk szervátültetett.


A papír nem jó, nem hiszem,hogy böngésznének karpereceket.

Nxaki verőeret biztos néznek; akkor nyakláncra rakott valamit ászrevennének? Vagy megnézés nélkül leszednék.



2015. aug. 19. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Iratokat általában keresnek a TAJ-kártya miatt is. Legjobb mellette, esetleg hozzá tűzve tartani egy papírt, amire az ilyen információ fel van írva. Nagynéném gyógyszerallergiás, neki mondta a doki, hogy így csinálja.
2015. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kösz.

Módosítja a helyzetet, ha nincs TAJ kártya, egyáltalán.

Meg, előfordulhat, hogy úgy néz ki, hogy nem mozdítható valaki baj nélkül.


Ha nincs - vagy nem találnak TAJ kártyát, akkor nem is csinálnak semmit vajon?

2015. aug. 19. 20:15
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Olyan nincs, hogy nincs TAJ kártya...
2015. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor kezdetnek TAJ-kártyát kellene kérni.
2015. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De, van olyan,hogy nincs taj kártya. Például nem hordja magával az illető. Mivel autoimmun beteg vagyok, ez nálam is fontos kérdés. Nekem a jogosítványom mellett van egy cetli, amin a vércsoportom van és a baleset esetén értesítendő személyek. A betegségemet szeretném még valahogy magamra tenni, vannak karkötők, amire rá van írva, de nem tudom,hogy megnéznék-e..., szóval a legjobb megoldásnak azt látom,ha az okmányaid közé teszed, ott biztos kutakodnak a taj kártya után, vagy valamilyen infó után. Nyakláncot tuti nem néznek, magadra pedig nyilván nem tetoválod,szóval más mód szerintem nincs.
2015. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kösz; pedig éppen azon gondolkodtam, hogy a tetoválás lehet a legbiztosabb. Vagy a szív -mellkas- környékére, vagy a műtét helyére, nem tudom.

Ez lenne az egyetlen ok, amiért a tetoválást indokoltnak tartanám, életfontosságú információnak.


A kérdés, hogy a mentősök mit kellene, hogy csináljanak, mi az ilyesmire vonatkozó szabályuk.

2015. aug. 19. 20:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom az ajtón fognak bejönni, esetleg oda, legalább annyit, hogy olvassák el itt és itt a részleteket.
2015. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De hát én a kimenést úgy értettem, hogy oda kimenni, ahol az ember van. Akár a lakásban, akár azt utcán, akárhol.
2015. aug. 20. 02:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Lakásban legyenek látható helyen a zárójelentések, gyógyszerlista (lehetőleg hatóanyagok legyenek feltüntetve, mert a márkaneveket lassan már nem tudjuk nyomon követni). Ilyen látható hely lehet a dohányzóasztal, éjjeliszekrény, konyhaasztal pl. Ezeken a helyeken már automatikusan végigfut a szemünk. A zárójelentések mellett legyen az is hogy milyen gyógyszerekre allergiás. (CAVE: xxxxxxx)

Utcán szintén a zárójelentésre van a legnagyobb szükség. Táskába bele lehet tenni egy kis mappába, így ha belenézünk egy mozdulattal kivehető, nem kell kotorászni. Ha táska nélkül jár az ember, összehajtogatva akkor is elfér zsebben az utolsó vagy legfontosabb zárójelentés.

Viszont itthon, mentőellátás szintjén nem igazán úgy működik ez a "nem újraélesztendő" dolog, mint ahogy a filmeken. Amikor belépünk a lakásba, nem azon kezdünk el sopánkodni percekig, hogy vajon mi volt a beteg terve...Ha nincs arra utaló jel vagy nem mondja a hozzátartozó, hogy a beteg végstádiumú tumoros beteg lenne, esetleg túl régóta áll a keringése már, akkor azonnal elkezdjük és menet közben próbáljuk kideríteni az anamnézist, mikor már javában zajlik az újraélesztés.

Szóval nem tudom miről van szó konkrétan, mert amiket felsoroltál, az mind más és más sztori, de a "rutinos" betegek, e fent felsorolt helyeken tartják a dolgaikat.

2015. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, 9-es.


A zárójelentés jó ötlet, de mi van, ha érthetetlen, vagy bár a latin szavak érthetőek, de túl egyedi. Mondjuk angol nyelvű, és még soha nem láttak embert olyan műtéttel.


Vagy pl. van olyan helyzet, a verőér-szakadás, vagy hogy hívják, ami tűnhet úgy, hogy a szívnek van baja, de a betegek többsége attól hal meg, hogy szív-problémát feltételeznek a tünetek alapján.


Végülis, lehet, hogy nem is számít, az ember így-úgy is ki van szolgáltatva, és ha nincs magánál, azt csinálnak, amit a legjobbnak tartanak.


Szóval hivatalos papírt kell magunknál tartani, zárójelentést. Gyógyszerekről összetételt.

2015. aug. 20. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!