Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes kioperáltatni törés...

Érdemes kioperáltatni törés után a titánium rögzítést?

Figyelt kérdés
Orsócsont csuklóhoz közeli szilánkos, elmozdult törést rögzítettek így nálam. A sebészem ajánlotta, de nem igazán díjazom az altatást. Egy műtétet lemondtam ez miatt. Van valami, ami az eltávolítást teszi fontossá? Vagy maradhat, ha nem zavar.

2023. márc. 22. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően az orvos dönti el, hogy ki kell-e venni vagy sem.

Fiataloknál jellemzőbb, hogy kiveszik, idősebbeknél meg nem.

Van akit egy idő után zavar a mozgásban.

Az altatastol szerintem nem kell félni. Gondolom fiatal vagy, így meg se fog kottyanni.

Esetleg meg lehet kérdezni, hogy helyi érzéstelenítésben megoldható-e.

2023. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már annyira nem vagyok fiatal, sőt. 😁 Habár annyit mondott, hogy még fiatal vagyok, hogy benne maradjon. Egyébként nem is érzem, hogy ott van. A másik, singcsont felőli csuklórész fajdalmasan pattog. Helyi érzéstelenítés kilöve, 7 csavarral van rögzítve.

Köszönöm a válaszod!

A google-n sokat olvastam róla, de nem győzött meg az egyik lehetőség sem. ☹️

Egyébként a tapasztaltak pro és kontrája érdekel főleg.

2023. márc. 22. 16:38
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Nos, az én csuklómban is van ilyen. Nekem már be is altatás nélkül tették. Hónaljból lezsibbasztották az egész karomat.


Ami a kivét mellett szól:

-Később elvileg begyulladhat, ha rosszul állnak össze a csillagok

-ha újra ráesel, akkor a platina végénél nagyobb eséllyel törik újra

2023. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A későbbi begyulladás az milyen idotartamot takarhat? Esetleg erről is van információd?

Köszönöm a válaszod!

2023. márc. 22. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Elvileg bármikor előfordulhat, főleg akkor, ha az immunrendszerek valami más miatt legyengül.
2023. márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor nálam már piros jelzés lenne, bár csak 3 hónapja volt a műtét.
2023. márc. 22. 21:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok előrébb ☹️ De azért köszi!
2023. márc. 23. 10:26
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

1. vagyok. Amit eddig tapasztaltam az az, hogy 1 évnél hamarabb nem veszik ki. Ez a sima egyszerű törésre vonatkozik.

Bonyolultabb esetekben azért lehet szükség újabb műtétre, mert pl újra kell pozicionalni a csavarokat vagy vannak olyan rögzítők(ezek a fixature externék), amik 3 honap után vesznek ki.

2023. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vetettem ki, remekül működik az alkarom, nem bánom, hogy bent maradt a tiránium merevítés csavarokkal. Semmi fájdalom, nem is érzem, soha, mindegy, van-e időjárás változás, vagy nincs.
febr. 29. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!