Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gége sérülés, hang elvesztése?

Gége sérülés, hang elvesztése?

Figyelt kérdés

Tegnap hajnalban egy butaság miatt a torkomra egyetlen pillanatig nagy nyomás nehezedett, aminek pillanatában nem kaptam levegőt, azt követően pedig kicsit nehezebben lélegeztem, a hangom pedig enyhén berekedt.

Mivel sikerült megnyugodni, és amúgy is kicsit rekedt voltam előtte is (meg voltam/vagyok fázva), nem szenteltem neki nagy figyelmet. Lett egy vörös folt a nyakamon és ennyi.

Alvást követően azonban a tegnapi napon jobban berekedtem. Fájdalom, kellemetlen, idegen érzet nem volt a torkomban. Úgy gondoltam, hogy továbbra is a betegségnek, vagy a hangszálaim megerőltetésének van hozzá köze (koncerten voltam).

Mára azonban szinte teljesen elveszítettem a hangom. Ha suttogok, nincs vele semmi probléma, semmi változás. Azonban, ha normál hangerőn, vagy hangosabban próbálok beszélni, egy hang sem jön ki, de tényleg semmi. Fájdalmat továbbra sem érzek, nem tapintok ki semmit.

Várjak még, hátha elmúlik, vagy inkább forduljak orvoshoz?

Mit tudnék tenni, hogy hamar helyrejöjjön a hangom?



2023. márc. 27. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb-utóbb vissza fog jönni a hangod, de én ezzel nem szórakoznék és ha holnap sem jobb, elmennék a háziorvoshoz, és mindenképp megemlíteném neki a sérülést, ennél konkrétabban, mint ahogy itt írtad. Amit addig tudsz tenni, hogy pihenteted és sok folyadékot iszol, de ezeket valószínűleg egyébként is csinálod. Jobbulást!
2023. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!