Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Édesapám elhunyt egy hónapja....

Édesapám elhunyt egy hónapja. Úgy voltunk vele tüdőgyulladás, de mint kiderult, más is közre játszott a dolgokban (több lent). Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés

Szóval.apukam gyengelkedett,aztán mikor nem bírt már lemenni a boltba úgy döntöttem kihivom a mentőket.(bűntudatom is volt emiatt).

Beszéde zavaros volt, alig bírt sétálni. (De ha nagyon szeretett volna, letudott volna menni a lábán is).

Oke, gondoltam minden oké lesz. Bementunk aznap, már lélegeztető gépen volt. És ott azt mondták készüljünk fel a legrosszabakra.de még aznap beszéltem vele a kórházban.

Láss csodát, másnap elhunyt, mielőtt megszererttem volna újra látogatni.


A korhaz a zarojelentesbe leirta, hogy tüdőgyulladás, sziv probléma, máj probléma, de valódi okból egy betűt nem írt.


Behivott minket a rendőrség, kihallgattak minket. Elmondták 11 cm koponya torese volt apámnak,amit a halála előtt napokkal szerezhetett, mert azzal a szívvel és majjal nem bírta volna tovább.

Nekem mindent Elmondott, de erről semmit. Előtte októberben volt egy balesete.


A nyomozó azt mondta, ha szükséges, hazugság vizsgáló alá vetik a munkatarsait, meg minket is.


A kórháznak nem kellett volna említest tennie a koponya sérülésérol? Nem hiszem, hogy nem vették észre..

Tovább kéne menni,pert kéne indítani a korhaz ellen (hozzátartozók félre vezetéséért, illetve nem részletes kivizsgálás miatt)?



2023. ápr. 4. 08:00
 1/9 A kérdező kommentje:

A nyomozó azt mondta mindenképp pontot szeretnének tenni az ügy vegere. De apukam el lett már hamvasztva.

Ez a híradás, nagyon nagy sokként ért, főleg úgy hogy én most leszek 18 éves és anyukámat is elvesztettem.


Egyébként a kórházban apámnak 80 volt a vérnyomása és még erre morfiumot adtak..

2023. ápr. 4. 08:02
 2/9 anonim válasza:
Őszinte részvétem.
2023. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A korhaznak eszre kellett hogy vegye a koponyaserulest, maskepp a rendorok honnan tudtak volna? A korhaz dolgozoit a rendorseg megkerhette hogy senkinek ne beszeljenek errol, mig a nyomozas veget nem er. A tudo, maj es sziv elegtelenseg siman lehet a koponyaverzestol. A koponyauri nyomas es a belso verzes( vervesteseg) vihette el, ha lassu a szivargas akar honapokig is eltarthat.
2023. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Hogy került képbe a rendőrség?

Maguktól nem mennek oda.

Az osztályon nem vették észre, a záróban nincs?

Felboncolták, ott vették észre?

Ezek szerint a bekerülése elött üthette meg a fejét és ezt nem mondta el? Emiatt hallgatták ki a hozzátartozókat?

Részvétem.

2023. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A patológusok maguk döntöttek el, hogy boncolni fognak. Azután derült ki a koponya sérülés. Előtte a kórház erről semmit nem tudott, nem is amiatt kezelték..
2023. ápr. 4. 22:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Vélhetően bekerulese előtt történhetett a koponyatores. Ezért hallgattak ki, nem e tudunk valamit, hogy hogyan történt. De csak tudni se tudtunk róla.. pedig nekem apum mindent elmondott
2023. ápr. 4. 22:38
 7/9 kovacs magdolna2 ***** válasza:

Hat ki tudja nem ott verte be a fejét a kórházban, vagy ...mindent elképzelés a dokikrol, engem szándékosan megnyomoritottak:


[link]


Ha még előtte történt akkor is hibásak hogy nem vették észre

2023. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a patológusok döntik el, gondolom a boncolás elengedését kérvényeztétek, ezzel tudja elindítani az osztály a mellőzést, aláírja a főorvos, az orvosigazgató és a patológus főorvos. Ha valami kétség van a halál okát illetően, ha a hozzátartozókkal szerintük gond lehet, vagy régebben ha 24 órán belül hunyt el, akkor nem írták alá.

Egyébként ha nincs hozzátartozó aki elindítja, kötelező boncolni.


A koponyatörés nem olyan, mint egy nyílt lábszártörés, ha nem vérzik, nincs különösebb külsérelmi nyom, ha nem mondja el, hogy fejre esett, akkor alapesetben nem tapogatják körbe senki fejét. Ha észre is vettek valamit, mondjuk a laborban, akkor kértek röntgent, röntgenszeme senkinek sincs. Az osztályról kért képalkotó vizsgálatok általában a következő munkanapon történnek meg, a másnapi halála miatt valószínűleg már nem tudták elvégezni, így hivatalosan nem írhatták le a záróban a törést, lehetséges, hogy épp emiatt boncolták fel. A sérülés állapotából a patológus meg tudja állapítani, hogy kb. mikor történt, egy friss, 1 napos másképp néz ki, mint egy régi.

A zárójelentésben mi van, kaptatok? Valahol alapesetben nem adnak, de kis utánajárással lehet szerezni, az egész dokumentációt az utolsó fecnivel is le lehet másoltatni.

Egyébként épp a sérülés keletkezése miatt kért a kórház rendőri segítséget, mivel ez erőszakból is keletkezhetett az apukádon, bárki is volt a ludas benne. Ha az osztályon ütötte meg valaki azt is kivizsgálják, de ha a boncolás szerint korábban történt, akkor azt kell felderíteniük, hogy baleset volt, vagy sem.

2023. ápr. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A rendőrség szerint halála előtt napokkal történhetett, és ki szeretnék deríteni, hogy mi miatt volt.
2023. ápr. 7. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!