Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Okozhat ilyet egy bordatörés?...

Okozhat ilyet egy bordatörés? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
A bal bordaívem, vagyis a legalso bordám tört el. Mostanában fáj és ég alatta, és lejjebb is. Gyomortájon és béltájon. Létezhet olyan hogy a gyulladás átment a bordáról az emésztőrendszeri szervekre? Mert nem hinném hogy égő érzést tud okozni a bordatörés. Vagy tud az is égni? Vagy inkább az a valószínűbb hogy lehajolásokkor felsérthette az érdes csont a belső szerveket? Hová menjek, gasztroenterológushoz vagy sebészhez? Hogyan lehet kideríteni hogy sérültek e a belső szerveim vagy csak átment rá a gyulladás? Hasi ultrahangon nemrég voltam, ott nem vettek észre semmit.
2023. ápr. 11. 18:17
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gyulladás nem megy át. Az égő érzés az lehet a törés miatt, de akár léppel is lehet gond, el kell menni orvoshoz, a sebészet is jó végülis, oda nem kell beutaló, röntgent is tudnak kérni, vagy háziorvos végső esetben. Gasztróhoz ne menj egyelőre.
2023. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Inkabb a gyomornal vagy a vastagbelnel erzem, mintha irritalna a torott also borda. Ikyenkor mit szoknak csinalni? Kilemezelik a csontot?
2023. ápr. 12. 08:05
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom, de egyelőre ez szóba sem került. Alsó bordát nem tudom lemezelnek-e, esetleg eltávolítják, de ezt hagyjuk majd az orvosokra.
2023. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!