Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szenes lett a kezem és nem...

Szabdani23 kérdése:

Szenes lett a kezem és nem igazán akar eljönni vízzel, ráadásul van egy vékony 1 cm hosszú vágás rajta és az is szenes lett. Raktam rá Betadine-t, hogy ne fertőződjön el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Friss a seb és vérzik is egy kicsit.

2023. ápr. 22. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen szén? Szénbányász vagy és kézzel dobálod a csillébe? Vagy egy szénnel rajzolo müvész aki lehuzta a szénrudrol a pairt?
2023. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szen fertotlenito hatasu amugy. Oke, hogy nem aktiv szenet fogdostal. A sebed meg csak nem egy mely nyilt seb.
2023. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mély a seb, de nyílt és fekete a sebnél a bőr alatt. Nem vagyok szénbányász se művész!
2023. ápr. 22. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet nem is szén...
2023. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es! De, szén volt.
2023. ápr. 22. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok szénbányász se művész"


Nem az volt a kérdése az előttem hozzászóló egészségügyes kollégának hogy mi nem vagy hanem az hogy milyen típusú szénnel maszatoltad össze a kezedet. Egyszerűbb lenne ha megmondanád mint hogy barkóbázunk mert adott kémiai összetételű szén esetén lehet hogy amputálni kell a fél karodat olyan vérfertőzést kapsz de az is lehet hogy teljesen ártalmatlan. Szóval a kérdést megismételve: milyen szénlerakódás van a nyílt seb körül?


Dr. Juhász

2023. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az történt, hogy szétszedtem egy ceruzaelemet kíváncsiságból, és az eszköz amivel ezt csináltam hirtelen megugrott és egy fél cm-es vágás hozott létre ami az eszköztől szenes lett. Ugye az elemben szén van és ezért az eszköz is szenes lett és megvágta a kezemet így a seb is szenes lett egy kicsit.

[link]

(Betadine miatt sárga a seb körül)

2023. ápr. 23. 11:44
 8/9 anonim ***** válasza:
ultradermmel lemosod az egészet, a sebet alaposan kiöblíted, a vizet felitatos róla egy papírtörlővel, és utána betadin.
2023. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2023. ápr. 23. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!