Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladásra mekkora,...

Ínhüvelygyulladásra mekkora, meddig érő gipszet fogok kapni?

Figyelt kérdés

Mitől függ hogy mekkora gipsz kerül rá?

Kiírtak gipszelésre holnap reggel megyek be.

A rendelőben volt akinek komplett gipszkesztyű volt a kezén, az ujjai teljes gipszben konyekig.

Én azt hittem ez alkargipsz de a hölgy azt mondta neki is ínhüvelygyulladása van..

ugyanaz az orvosunk..

Én holnap rakerdezek mert ekkora gipszet nem szeretnék.

Nekem az orvos annyit mondott hogy 1 hétig leszek gipszsínben utána meg körkörös gipszben még 6 hétig.

Akkor lehet nem kell ekkora gipsz?

Ha azt kérem hogy ujjakat ne akkor is gyógyul?


2023. máj. 9. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha nincs rögzítve az ujjad, nem gyógyul.
2023. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem is most lett ín.h.gyulladásom. azt mondta a doki, h mostanában már csak a súlyos, nem múló eseteket gipszelik. kiírt egy nem szteroid gyull.csökkentő gyszert, elvileg pár nap alatt kiveszi a fájdalmat. persze pihentetem, borogatom is, fel van kötve. a választ is bal kézzel, 1 ujjal pötyögtem be.
2023. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En par eve alusint kaptam inhüvely gyulladasra... azota ha neha bedurran akkor ejjelente meg fölteszem es akkor reggelre lenyegesen jobb ...
2023. máj. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Közben már begipszeltek. Rám komplett gipszkesztyű került, 4 ujjam és az egész kezem könyékig.

Az orvossal gipszelés után már nem találkoztam, aki gipszelt mondta hogy neki az orvos mondja minden betegnél milyen gipszet rakjon fel, de szerinte a teljes nyugalom miatt kell ekkora gipsz ilyenkor.

1 hét múlva kapok körkörös gipszet.

Felkotes végig kell?

Nem lehet kérni a kisebb gipszet? Próbálta már valaki?

2023. máj. 10. 11:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Vagy nincs valami magán hely ahol esetleg raknak rá kisebb gipszet kérésre?
2023. máj. 10. 12:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül veled? Nekem pénteken gipszelték be de nehezen bírom. 4 ujjam és az egész kezem könyékig.
2023. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem már levették a gipszet. 1 hét gipszsín és 6 hét teljes gipsz volt.

Nem tettek kisebb gipszet, abban a komplett gipszkesztyűben voltam végig.

Viszont meggyógyult a kezem!

2023. aug. 6. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Én leszedtem a gipszet 2 hét után.

Utána ugyanúgy bajlodtam vele aztán műtét lett.. amíg meg kiírt műtétre ugyanúgy gipszben voltam 2,5 hetet. Műtét után meg még 4 hét gipsz.

2023. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki olvassa! Gipszelési javaslat mindenképp gipszet jelent?

Holnap kell bemennem tb alapon a kórházba.

Sokat kell várni?

Hogy vizsgálnak?

Ha be kell gipszelni akkor időpontot adnak és vissza kell menni?

Kinek hogy múlt el?

Nekem nyár vége óta van gyulladás és egyre jobban fáj. Most 5 napja táppénzen vagyok, felkötve tudom hordani, fogni, szorítani szinte nem tudok úgy fáj.

2023. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én május óta szenvedtem a jobb kezemmel emiatt.

Júniusban magánba mentem orvoshoz egészségügyi központba Győrben. Először krém és a csuklórögzítő került fel.

Mivel nem volt javulás 1 hónapra rá, akkor jártam injekciózásra.

De ezek mellett dolgoztam, nem tudtam teljesen kiiktatni a kezem.

A sínt is csak akkor hordtam, ha nem dolgoztam.

Augusztus végéig húztam az időt, nem mentem vissza csak szeptember közepén, akkor volt időpont az orvoshoz.

Már fizikális vizsgalat után mondta, hogy erre gipszet javasol, mert teljes tehermentesítés kell. Magánban gipszbe tenni nem tud, így kaptam beutalót kézsebészetre.

Én betelefonáltam, hogy kell e idopont, kérdezték miért megyek, mondtam hogy xy utalt be és gipszbe kellene tenni úgy néz ki.

Nem kellett időpont, bementem aznap még délután 2 körül.

Várni kellett azért, sokan voltak. Először behívtak vizsgálóba, ott is látszott hogy gyulladt, gyenge fogás stb.

Írt egy papírt a doki hogy kéri gipsz felhelyezését. Ezzel mentem a gipszelő elé, ott is várni kellett.

Gipszbe tettek, utána vissza a dokihoz és utána mondta el, hogy mi hogy lesz.

Kísérő legyen veled mert fel lesz kötve a gipszelt kezed, vezetni sem tudsz mert ujjakat teljesen begipszelik, semennyire nem tudod használni a kezedet.

2023. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!