Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Frissen gipszelve minek kell...

Frissen gipszelve minek kell menni a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap mentő hozott be, egyik kezemet kapásból gipszelték, két ujjam és csuklóm tört.

Másik kezemen ma reggel látta röntgen a törést csak, így ezt is gipszelték.

Ezzel fogni tudok, ujjak szabadok.

Táppénz miatt háziorvost hívtam és be kell mennem ma hozza..

Minek?

Frissen gipszelve nem vágyom erre. Mindkét kezemet felkötve hordom, nem valami kellemes ez így gipszben és a kórházból is alig vártam hogy hazaérjunk..


2023. máj. 10. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Küld be valakivel a papírjaidat amit a kórházban kaptál. Azzal tud táppénzre venni.
2023. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem csak az egyik kezemet gipszelték, de azt vállig.

Reggel kaptam és 1 órára aznap mennem kellett háziorvoshoz.

Vittek autóval, te sem tudsz vezetni, így gondolom visznek.

Bent nekem nem kellett várni, időpont is volt de mikor kijött egy ember és láttak, be is hívott.

Nekem keringés ellenőrzés volt meg kaptam papírt. Plusz a kórházban kapott kendő helyett nekem írt egy ilyen hevedert, ami sokkal kényelmesebb.

Próbálj te is olyat kérni, két kézzel felkötve durva lehet :(

2023. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk mert ő fog táppénzen tartani és neked együttműködési kötelezettséged van. Egyébként kérdezd meg tőle.
2023. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezeket senki más nem intézheti el helyetted, ennyi a nagy ok.
2023. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4

De igen elintézheti más. Frissen műtöttként nem kell furikàzni az orvoshoz. Nekem sem kellett, elég volt anyukámnak bevinni a kórházi papírokat. Gondoljatok bele, egy infarktus vagy szívműtét után bekocog a beteg a háziorvoshoz, végig várja a sort, esetleg el is kap valamit.

Szóval beszélj vele telefonon hogy ki fogja bevinni a papírjaidat.

Normálisabb helyeken nem várják el hogy befutkoss az első héten. Hanem a pihenés a dolgod.

Amúgy még telefonon is felveszned táppénzre.

2023. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell bemenni. Én is gipszben vagyok, felhívtam az orvost, hogy baleset ért, kiírt táppénzre simán.

Fel kellett hívnom átgipszelés után, mert akkor tudta megmondani az orvos, hogy még 6 hétig kell a gipsz.

Háziorvos kiírt 8 hétre egyelőre, de levétel után újra beszélünk.

2023. máj. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Végül bementünk mint kiderült friss gipszet meg szokta nézni sőt másnap is bevittek mert ellenőrizte a keringést.

Érdemes volt mert az egyik kezemet át kellett újra gipszelni egy nappal később..

2023. máj. 25. 13:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Neked átgipszelték?

Engem reggel elküldtek :/

Az egész kezem gipszben kesztyű szeruen ujjak és konyekig. Úgy érzem szoros. De csak annyit mondtak ilyen egy gipsz, meg kell szokni.

2023. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem kérdés nélkül újra begipszelték. Utána vártak is hogy jó e, kényelmes e..
2023. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!