Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csináljak ha terhelés...

Mit csináljak ha terhelés miatt megfájdult mindkét bokám?

Figyelt kérdés

5 évig irodában dolgoztam/ munkanélküli voltam. Most elkezdtem dologozni egy helyen fizikai munkát. Sokat kell lépcsőzni, meg kocsiból dobozokkal ki-be ugrálni. Na most mindkét lábam nagyon fáj, viszont a bal lábam kb. kétszer akkora mint a jobb. Nem panaszkodni akarok, kell is a pénz. Szóval a felmondás nem opció. Hogyan tudnám helyrehozni, segíteni a regenerációt?

Egyébként sportos életet élek, de akkor csak a saját súlyomat cipelem (70 kg cipelem), így meg akár 20-30 kg-s plusz súllyal terhelni biztos megsínylette.

Viszereim sincsenek, szívbetegségről nem tudok, vércukrom is jó, vérnyomásom is. Ezért fixre gondolom, hogy ettől a fizikai munkától van.

Örülnék ha minél hamarabb tudnék alkalmazkodni hozzá.

Illetve mint írtam focizok amatőr klubban, de ez csak ilyen hobbi, heti 2 edzés + 1 meccs. Még idén egy meccs van, de ha hosszútávra tervezek és nem tudok hozzászokni az rohadt nagy gáz lenne, mert július közepétől már alapozás kezdődik.


30 F



2023. máj. 21. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az egyik lábad nagyobbra dagadt, az trombózisveszélyre is utalhat. Sürgősen keresd fel a házidokidat.
2023. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem én, de ha 8-17 óráig dolgozok akkor 3 nap után nem kereshetem fel a háziorvost... Orvosi ügyelet esetleg.
2023. máj. 21. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!