Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem értek a hegymászáshoz, de...

Nem értek a hegymászáshoz, de ezt valaki el tudná magyarázni nekem?

Figyelt kérdés

Több cikk is ezt írja a jelenleg zajló eset kapcsán:

"Az őt észlelő csapat Suhajdát az öltözete alapján tudta beazonosítani. Mellette elhaladva magashegyi ödéma és fagyási sérülés nyomait látták rajta, de egyértelműen életjeleket mutatott."


Nem világos, hogyha mellette haladtak el, tehát fent voltak már abban a magasságban, ahol ő és látták, hogy nincs jól, sérült, akkor miért nem segítettek rajta? Pl adtak volna neki meleg teát, oxigént, bármit? Mert gondolom, ha már olyan magasba feljutottak, fel is voltak szerelkezve rendesen?


2023. máj. 26. 03:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Hát figy, először is nézd meg a 2015ös everest c filmet. Másodszor az a hideg és oxigén hiányos levegő borzasztóan megviseli a szervezetet.
2023. máj. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Odafenn mindenki magért felel. Teljesen más viszonyok uralkodnak, mint egy átlagos terepen. Ha megállsz segíteni könnyen te is bajba kerülhetsz. Aki odamegy az tudja és vállalja ezt.
2023. máj. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen rengeteg hegymászónak az everest a sírja. Segítesz úgy egy idegennek, ha te is otthagyhatod a fogad?
2023. máj. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha odaadom az én oxigénemet, akkor én fogok meghalni. Ennyire azért nincs bennem öngyilkos hajlam.


Ilyen utakra nem szabad egyedül elindulni.

2023. máj. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki elindul ide, az tudja, hogy mit vállal. Most viszont a felesége valószínűleg özvegy marad. Megéri ez nekik? Vagy gondolom a felesége is tudta, hogy mia a hobbija amikor össze jöttek. Bár ez nem csak hobbi, ez sokkal több annál.
2023. máj. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nincs náluk annyi dolog, ami 2 embernek elég.
2023. máj. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem valami repülő dologból észlelték és nem lehet ott leszállni a hegyi környezet miatt.

De amúgy nekem is ez volt az első gondolatom, hogy akár "ledobni" valahogy valami felszerelést, mittudomén drónnal vagy ilyesmi.

Annyi minden van már a világon, űrbe is ki tudunk küldeni dolgokat, ide is meg kéne tudjuk oldani. Tudom fotelból könnyű, nem is beszólásnak szánom csak hihetetlen hogy ezt még nem tudjuk megoldani és tragikusnak tartom hogy nem tudunk segíteni. A barlangba szorult gyerekek kapcsán is nagyon rossz esélyek voltak és mégis sikerült. Remélem itt is jó vége lesz de elég lemondóan nyilatkoztak már.

Szomorú, szőrnyű lehet így meghalni és a családjának is ezt feldolgozni borzalom, tudva hogy önként ment oda.

2023. máj. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pont ma beszéltünk mi is erről, ergo nem értem én sem, vagy akkor ők bejelenthettek volna valami segítséget,vagy lehet ez így történt, nem tudom, de elég fura egy ilyen cikket így megfogalmazni magyarázat nélkül. Családja nem tudom egy ilyet hogy tud befogadni, mert azért itt eleve benne van, hogy nem jön vissza,annyi mindennel kell ott megküzdeni.
2023. máj. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgattam a kommenteket és az hogy a ruházata alapján azonosították, az lehet hogy messzebbről történt nem pedig mellette mentek el. Bár azt nem tudom hogy állapították meg az agyi ödémát meg egyáltalán milyen jelei vannak. A hozzá jobban értők szerint olyan magasságban már olyan szélsőségesek a körülmények, hogy nem tudnak egymásnak segíteni. Ezt még el tudom képzelni, de akkor minek küldik most a serpákat érte? Mert lehozni elvileg nem tudják. Meg milyen csodára várunk akkor? Hirtelen meggyógyul és lejön a lábán? Ezt nem értem igazából hogy valahogy a kettő üti egymást.

Nagyon sajnálom egyébként.

2023. máj. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Olyan körülmények közt elképesztően nehéz a mentés. Repülővel nem tudnak csak úgy leszállni, nem olyan, mint amikor az autópályára száll le a mentőhelikopter. Gyalog is brutál nehéz mozogni. A felszerelés súlya, a hideg, a kimerültség, és akkor még cibálj magaddal egy tehetetlen embert is.

Mindent gyalog kell oda felcipelni, nem úgy van, hogy kiveszed a mentőautóból.

Én nem tudom sajnálni, az ilyen felelőtlen embereket. Nős, családosként már őértük is felelős lett volna, nem csak a saját vágyaim hajszolása.

Én sem értek a hegymászáshoz, de gondolom nem véletlenül nem egyedül szoktak menni mások.

2023. máj. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!