Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fáj a bokám, mit tegyek?

Fáj a bokám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hosszabb kihagyás után (1-2 év szinte semmi sport űzése) újra elkezdtem sportolni 1 hete. Futni járok és direkt figyeltem arra, hogy kellően bemelegítsek előtte és hogy ne kezdjek egyből hosszú távokkal. Viszont lehet, hogy így is megerőltettem kicsit és emiatt fájna? Tegnap kezdődött mikor bemelegítettem futás előtt és enyhe volt, azt hittem elmúlik, de futás után rosszabb lett kicsivel. Mikor fekszek, akkor nem fáj, inkább csak terhelésre, amikor járok és futok.

2023. jún. 19. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos megerôltetted a làbaidat, massziroztattnod kellene egy jò gyògymasszörrel. Lehetséges, hogy magasszàrù sportcipôt kellene hordanod, hogy fogja a bokàidat.
2023. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, megerőltetted, és emiatt fáj, ami állandósulhat is.


Számíts rá, hogy minimum egy hónap, de néha több is lesz, mire helyrejön.


Amit tehetsz:


Flector kenőcs, vagy más diclofenacot tartalmazó gél/krém/kenőcs használata. Pihentesd a lábad, ha teheted, polcold fel, ha fekszel (ez annyit tesz, hogy egy párnát, vagy összegöngyölt takarót teszel még alá, hogy vízszintesnél még magasabban legyen egy picit.)



Jegelheted is. (Ha nincs más, akár egy zacskó fagyasztott borsó is megteszi például) Csak ne közvetlen tedd a lábadra, hanem valami vékonyabb törülközőbe tekerd pl.



Nem tudom, hogy a gyógyszertárban még kapható-e a burow oldat, ami szintén ilyen baleseteknél, a borogatáshoz szoktak alkalmazni, legalább is régebben.


Lehetőleg NE sokat lógasd a lábad, illetve NE terheld, járkálj sokat vele. Ha mindenképp szükséges a járkálás, használj fáslit (rugalmas pólya - szintén gyógyszertárban kapható), és fásli előtt tedd rá, jól kend be a fájdalom csillapító zselével/krémmel/kenőccsel, amid van otthon. Fontos: éjszakára NE hagyd rajta a fáslit, mert a keringésnek nem tesz jót.


Túlterhelés helyett, - ha szükséges - ugrálj/szökdécselj, de arra is számíts, a másik lábad (az ép) így túlterhelt lesz.


A futást egyenlőre felejtsd el.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe így hirtelen.

2023. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!