Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kibírnál egy amputációt?

Kiss Kíváncsi kérdése:

Kibírnál egy amputációt?

Figyelt kérdés

Felkészülnél rá előtte?


(páromnak lesz - egyik lába - most készülünk rá)



2023. jún. 20. 09:11
A kérdező szavazást indított:
Simán kibírnám!
Láb, térd alatt kibírható
A combközép is kibírható
A kezeimen kívül bármi...
20 szavazat
1 2 3
 1/29 NTBS ***** válasza:
89%
Ha az életem múlna rajta, akkor muszáj lenne.
2023. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a "nem" kimaradt volna a lehetőségek közül...
2023. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj, muszáj. Nincs más lehetőség, mint kibírni. Nekem is van családtagom, akinek még nincs amputálva a lába, mert protézis van benne, de igazából a protézis olyan vacak, hogy csak idő kérdése, míg egyszer amputálni kell az egész lábat (orvos szerint is). Nem hiszem, hogy erre fel lehetne készülni. Viszont az biztos sokat fog segíteni a párodnak, hogy ott vagy mellette. A szavazásban nem mentem rá semmire sem, mert itt tényleg igazából szerintem most na, van más lehetőség, mint átesni rajta? Muszáj kibírni.
2023. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy lelkileg támogasd. Nem szabad elhagynia magát. Nem írtad pontosan, hogy milyen magasságban lesz, illetve mi miatt.

Műtétet követően a legfontosabb a gyógytorna, gyógytorna, gyógytorna! Alapfeltétele a protetizálásnak! Ezért fontos, hogy pszichikailag ne betegedjen bele a végtag elvesztésébe, hanem hogy minél hamarabb felkeljen és segédeszközökkel teljes életet éljen és végül protetizálni lehessen.

2023. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem csak egy ujjam lett levágva, de sokkal kevésbé rossz, mint előre gondoltam. Megfelelő támogatás, gyógytorna, rehab és nem lesz gond. Hajrá!
2023. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Tekintettel arra, hogy galérián lakom és emiatt naponta rengetegszer létráznom kell, határozottan szükségem van minden végtagomra.
2023. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
32%
Írnál róla nekünk még? A körülményekről? Érdekelne!
2023. jún. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Annál többet kibírni, hogy élete végéig így marad... 😬
2023. jún. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Gyurjon felsö testre, mankoval barätkozzon mert sokkal jobb testtartäst eredmenyez mint a järokeret viszont ahhoz kell az izomzat.Kerekesszeket ha lehet hanyagoljätok, amputält csoportokban järjatok utäna, hogy hol keszitenek megfelelö protkot, mert az ortoped müszereszek 90%a csak dräga szart csinäl amit hasznälni nem fog tudni de cserebe mindig ti lesztek a hibäsak...
2023. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem combközépnél vágták. Kibírhaató, persze vannak nehézségek.

Pár év után megszokja.

2023. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!