Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a derékfájást? Mikor múlik el véglegesen?

Figyelt kérdés

Hétfőn kissé túlemeltem magam, estére már éreztem, hogy nem minden oké deréktájon, de még annyira nem fájt.

Másnapra iszonyúan megfájdult, nem bírtam hajolni és ülni sem igazán. Mivel irodai munkát végzek, flektorral csillapítottam, de az ülés így is nagyon fájdalmas.

Azóta szinte alig javult valamit. Amíg jövök-megyek nincs vele probléma, de 10 perc ülés után visszatér a fájdalom erőteljesen.

Kezdek aggódni miatta, eddig soha nem voltak derékfájdalmaim és zavar, hogy nem múlik.

Ilyenkor mi a teendő? Házi praktikák + pihentetés aztán majd elmúlik? Vagy kell ezzel orvoshoz menni?



2023. jún. 23. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, hogy idegbecsípődés vagy sérv vagy mi az oka. Ha hétfő óta nem javul, akkor menj el orvoshoz.
2023. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel először jelentkezett, ezért fel kell tételezni, hogy emeléskor trauma érte valamelyik porckorongot a gerinc csigolyák között. Az ellapuló porckorongban maradandó szerkezeti változás is történhetett. A kitüremkedő porckorong nyomhatja a gerincből kilépő idegeket, a fájdalom többnyire ebből ered. Később banális vírusfertőzés hatására apró ideggyulladás is bekövetkezhet az adott helyen. Diclofenák tartalmú fájdalomcsillapító segít (Voltaren stb.), de ilyenkor az egyoldalúan "kímélő" testhelyzet nem javít, inkább az óvatos, lassú séta, ami a gerinc inden irányú mozgásával próbálja visszahozni a porckorong egyenletes terhelését. Erősebb fájdalom esetén érdemes megpróbálni a gerincnyújtó padot (denevérpad).
2023. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyújtó-rotáló mozgások.
2023. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!