Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Keresztszalag-szakadás utáni...

Keresztszalag-szakadás utáni élsport, szakma választás? Keresztszalag pótlás utáni rehabilitáció? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy 17 éves, 188 cm, 95 kg fiatal srác vagyok, aki 12 éve ismerkedett meg a labdarúgás alapjaival. Jelenleg egy Megye II. osztályú középcsapatban játszom. Elsősorban támadó- és jobb szélső középpályásként. Tavaly januárban - alig néhány nappal a 16. születésnapom után - aláírtam életem első profi szerződését, amivel a klub felnőtt csapatában is bármikor pályára léphetek. Erre már tavaly májusban kétszer csereként sor is került. Ősztől szinte stabilan a felnőttekkel edzettem és velük jártam a meccsekre. Nagyon ritkán játszottam vissza ifibe, de akkor sem U17-be, hanem U19-be. Már a téli időszak elején érkezett egy megkeresés egy Megye I. osztályú csapattól, hogy leigazolnának. A megállapodást februárban meg is köttetett és mától érvényes. (A csapat 30 km-re van tőlünk, ill. közel van az iskolámhoz)


Sajnos április 8-án súlyosan megsérültem. Egy szerencsétlen mozdulatnál kifordult a térdem. Az MR diagnózis szerint elülső kereszt- és külső oldalszalag teljes, míg a belső oldalszalag részlegesen elszakadt valamint a meniscus is leszakadt. Gipszsínt először tartós fekvőgipszre cserélték április 17-én. A fekvőgipsz levételére és az oldalszalag rekonstrukciójára június 5-én sor került. Az artroszkópos műtétet követően járógipszet kaptam, amit fokozatosan terhelhetek. Július 17-én a terveknek megfelelően az elszakadt elülső keresztszalagot pótolják. A pótlás saját inas lesz, mégpedig részben hamstring-, részben achilles ínból kialakított lesz. A kezelőorvosom szerint erre a sérülés nagysága miatt van szükség.


Szeretném a hasonló operáción átesettek tapasztalatait kérni, hogy mire számíthatok a műtét után? Mikor lesz vagy lesz-e még ugyanolyan a térdem, mint a sérülés előtt volt? Mikor térhetek vissza a pályára?


Jelenleg építőipari technikumba járok, és burkolónak valamint festő, mázoló, tapétázónak tanulok. Ezt követően szeretném letenni az ács, állványozó szakot is. Szerintetek a fenti sérüléssel ez még lehetséges vagy gondoljam át a szakmákat?


A segítőkész válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!


Elnézést a hosszáért!



2023. júl. 1. 09:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Itthon kicsit súlyzózók kézre, felsőtestre és az ép lábamra is. Ez napi 1-2 óra.

Suliba tavaszi szünet óta nem tudtam menni. Online átküldték a leckét, visszaküldtem a beadandókat.

2023. júl. 1. 10:02
 2/5 anonim ***** válasza:
A klubtársam és legjobb haverom tavaly augusztusban teljes kereszt-, és részleges külső oldalszalag-szakadást valamint meniscus sérülést szenvedett. Máig vagyis 10 hónappal a sérülés után sincs olyan állapotban a térde, hogy edzeni tudjon.
2023. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A saját inas pótlás azért jobb, mert a szervezet könnyebben befogadja az új helyre. Arra kell viszont számítani, hogy túl sok ideig voltál gipszben, így az izmok nagyon letapadtak, ezáltal nem kizárólag a sérült térdízület újra felépítésére kell figyelmet fordítani, hanem a comb- és lábszárizom optimalitására is. Ez sem lesz egyszerű.


Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy sport terén az idei naptári évednek vége. A focihoz legkorábban januárban tudsz TALÁN visszatérni. Legalábbis a tapasztalataim szerint. Nem tudom, hogy az új csapatod ezután mit fog lépni. Egy bizonyos kivásárlási és kinevelési díjat ugyanis kifizettek érted és vélhetően abban bíztak, hogy bevethető állapotban leszel. De nem tudnak veled számolni még hosszú hónapokig.

2023. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még minimum 5 hónap, mire egyáltalán szóba jöhet, hogy megpróbálkozz az edzéssel. A két szakma már más kérdés. Sajnos egyik sem egy lábkímélő munka, főleg, hogyha azt vesszük, hogy 17 éves vagy, még legalább 45 év munkaviszony van előtted. Elgondolkodtató!
2023. júl. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Őszintén elismerve, hogy a következő kérdéseket is én írtam ki, szeretném sport, szakmaválasztás és egészségügyi ellátások terén is kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat.


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__labdajatekok__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..


Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét, tanácsát!

2023. júl. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!