Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elszakadt az elulso keresztsza...

Elszakadt az elulso keresztszalagom. Van valakinek tapasztalata a rehabilitacioval kapcsolatban? Milyen hosszas?

Figyelt kérdés

Nyar elejen mutenek, tudok valamit csinalni nyaron?

Elore is koszonom a valaszokat. tanacstalan vagyok.



2018. márc. 13. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha élsportoló vagy, akkor a műtétet nem lehet halogatni a nyár elejéig. Amennyiben halasztható a műtét, akkor mondjuk júniusban megműtenek, 1 hét szigorú fekvés, közben nagyon gyenge mozgatás, jegelés. Ezt követően gyógytorna, óvatos terhelés. Ez kb. 3-4 hetet vesz igénybe. Ez után kezdődhet a körültekintő, egyre nagyobb terhelés gyógytornász utasítása szerint. Sportolásról egy időre (2-3 hónap) le kell mondani. Jönni-menni tudsz, akár utazhatsz is, de a láb nagyfokú terhelésétől óvakodni kell.
2018. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a hasznos informaciokat!

Versenyszeruen sportolok,igen. akkor semmikeppen sem kene huzni a mutetet, essek tul rajta, minel hamarabb.


Altalaban a keresztszalag potlas az artoszkopias mutet?

2018. márc. 13. 12:33
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hasonló játékom volt boka külső-belső ínszalag-szakadás után.

Hat hétig semmi, én odáig járógipszeztem, utána fokozatos szoktatás. Olyan 3 hónap után tudtam először újra futni.

Mondjuk már a járógipsszel bringáztam, konditartás címén. :D

2018. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2018. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Hát, igen, ez az a 21. századi technika, amit NEM fedez a TB.
2018. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Minden esetre, a serules es mutet ellenere, normalisan vissza lehet allni a jatekba?tobb kevesebb psziches problemat legyurve?
2018. márc. 14. 06:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok mindent le kell gyűrni, de ha mindent megteszel a gyógyulásod és a rehabilitációd érdekében, utána pedig a formajavulásod és fizikális erőd visszanyerése érdekében, úgy persze, hogy visszatérhetsz.
2018. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!