Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez lehet trombózis?

Ez lehet trombózis?

Figyelt kérdés
5 nappal ezelőtt estem át artroszkópos keresztszalag-pótló térdműtéten. A kórházban semmiféle fájdalmam nem volt, de mióta hazajöttem, mankóval járás közben a műtött lábamban nagyon erős fájdalom van térdtől lefelé (fekvés közben nincs fájdalom). A vérhigítót minden nap beadom, a lábamat a térdrögzítőtől nem tudom még hajlítani.

2023. júl. 5. 20:32
 1/1 freecylons ***** válasza:

Az erős fájdalom, különösen ha jelentős fájdalom jelentkezik járás közben, a műtött térd területén, valamint a láb hajlításának nehézsége aggodalomra adhat okot. Ezek a tünetek nem egyértelműen utalnak trombózisra, de számos más lehetséges ok is állhat a hátterükben, például gyulladás, duzzanat, idegkárosodás vagy más szövődmények.


A vérhigító szedése általában fontos a műtét utáni időszakban a vérrögképződés megelőzése érdekében, de nem garantálja teljes mértékben a trombózis kialakulásának hiányát.


A legjobb lépés az lenne, ha azonnal felkeresnél egy orvost vagy a műtétet végző sebészt, hogy értékelje a fájdalmat és a tüneteket. Ők végezhetnek fizikai vizsgálatot, megtekintik a műtéti területet és szükség esetén további vizsgálatokat, például ultrahangot vagy egyéb képalkotó vizsgálatokat kérhetnek.

2023. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!