Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet trombózis? Mi tévő...

Lehet trombózis? Mi tévő legyek, hogy megelőzzem?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 2 napja oldalra fordult a bokám és a szalagok megsérültek. Tegnap megröntgenezték, de a pontos diagnózist nem tudom, mivel jelenleg külföldön tartózkodom és nehezen értettük meg egymást a doktor Úrral. Tegnap gipsz került rá, a talpamtól a térdhajlatomig. Kaptam gyulladáscsökkentőt amiből szednem kell napi 3-at.


Tegnap este egy ideig elkezdtem zsibbadást érezni a lábamban, és ez ma délután megint előjött. Arra gondolok hogy a felpolcolt állapot miatt lehet a zsibbadás, viszont ha nem polcolom fel, vagy sokáig "lógó" állapotban van akkor kissé elváltozik a színe, de ha újból felpolcolom akkor ez elmúlik. Kis meleg érzet is társul a zsibbadáshoz, de ez szimplán a magas hőmérséklet miatt is lehet.


Olvastam, hogy többen kaptak véralvadásgátlót,de nálam semmi ilyesmiről nem volt szó.

Mankót azt kaptam, ha muszáj közlekednem, akkor azzal teszem meg.


Mit kellene tennem, hogy ne rosszabbodjon a helyzet?

Esetleg akinek volt már gipszben a lába az tudja,hogy ez a zsibbadás normális?

Valami tipp a kényelmes felpolcoláshoz? Estére is úgy hagyjam a lábamat?


A segítséget előre is köszönöm!



2022. máj. 27. 19:08
 1/3 A kérdező kommentje:
+ A színelváltozás elég hamar bekövetkezik, már egy wcre kimenés után is. (Lilás árnyalatot kap)
2022. máj. 27. 19:14
 2/3 A kérdező kommentje:
Frissítés: A kísérőm szerint ez normális ha nem járógipsz van feltéve, mert függőleges állapotba nem úgy kering benne a vér mint vízszintesben.
2022. máj. 27. 21:15
 3/3 Bufer99 válasza:
Nekem június 3-án volt szalagpótlásom, nekem is hamar lilul amikor mankózom.
2022. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!